Sziasztok üdv mindenkinek. Gondom a készülékkel a következő: nem indult a sorvég, de a tea 2029 cserével sikerült megoldani, indul a gép kép és hang is van, de beindulás után a képcsőnél ahol a nagyfesz rácsatlakozik "cuminál"áthuz folyamatos sercegés apró csatanások halatszanak a cumi allat látni nem látni.
Sziasztok!
Van itt egy ilyen tv. Eredetileg az volt a hibája hogy időnként bekékült a képernyő.Ütögetésre helyrejött a gazdának is meg nekem is. Kontakhiba lehetséges okai közül először a képcsőpanelt találtam ennek mozgatásakor is bekékült ill. visszajött a rendes kép. Az alaplapon is volt néhány forrasztás ami gyanús volt, ezeket átforrasztottam. Most azt csinálja hogy indításkor a készenléti LED zöldre vált, de mégse indul a sorkimenő. Átnéztem az egész panelt, de semmi műhibát nem találok, rossz vagy összefolyt forrasztást, nem is kellett olyan sokat forrasztgatni, de mégse indul a sorkimenő. Sortápfeszültség 110 V, és multiméterrel 14-15 KHz-et is mértem a sorvégtranzisztor bázisán, mégse jó. Soreltérítésben nem találtam egyelőre szakadást, és a kollektorra is megérkezik a 110 V. Még arra gondolok hogy nem elég nagy a sorvégtranzisztor vezérlőfeszültsége, de ezt délután tudom megnézni szkóppal a műhelyben.
Mit kéne még megnéznem?
Köszönöm előre is!
Sziasztok!Tanácsotokra lenne szükségem mert nem tudom azonositani a fenti tv sasziját:Telefunken Pal Color P150MV RC1123 felirat van a hátulján.Nem vagyok biztos benne csak tippelem hogy esetleg a model a P150 MV ,és a saszi lenne a a RC 1123? Ha igy van akkor van e ennek a saszinak valami megfelelöje mert én nem találtam semmit a Tanyán levö keresövel,rajzot nem találtam hozzá sehol ,és ha lenne valami megfelelöje akkor az szerint elindulnék a hibakereséssel.Standby bol nem indul csak egy halk sorfrekis ciszenés majd közvetlen utána két 1 s ideig tartó kb 50 hz körüli bugás majd csendValaki már elöttem ujraforrasztott minden kondi lábat ,igy nem tudom eldönteni hogy lettek e cserélve vagy csak forrasztgatva ,vagy hogy nem e lettek más értékü alkatrészek betéve ,mert gondoltam átkondiznám a tápot hátha nem birja elinditani a tvt de ha nincs rajz sem pedig eredeti alkatrészek akkor nagyon kétséges a dolog,,köszi elöre is a segitséget és ne haragudjatok ha tul sokat kérdezek üdv Mindenkinek
dddemeter!
Sziasztok van ez a csoda televizio készenlét van de nem indul a tápok megvannak szofver frissitésre nem hajlandó hiába másolom penre a fájlokat elvileg ugy indulna pen bedug távon ok gomb nyom hálózatba bedug.4db pennel próbálva egyiken világit a led folyamatosan a többit mintha nem is látná rá sem villan.Az u11 es u13-at kiolvastam ujrairtam nem segit.Olyan mintha a proci halott lenne nem is melegszik.Merre induljak keresgélni.Valakinek nincs esetleg egy mentése ehhez a mainhoz? main 17MB120 kijelző VES550QNDS-2D-N12