Kedves tévéjavításban jártas kollégák.
A saját tv kezd dögledezni. Mivel tv javításban nem vagyok jártas a tanácsotokat kérem. A rajzot innen már letöltöttem de mielőtt nekilátok segítségeteket kérem.
A hiba a következő. Hidegen bekapcsoláskor remeg a kép és néha visszafutás csíkok is megjelennek a kép tetején. Mi okozza ezt? Gondolom kondi kiszáradás. Első nekifutásra kicserélnék párat de melyiket,
Segítségeteket előre is köszönöm.
Laci
Sziasztok!
Villámos volt a fenti masina.
Eddig cseréltem:
Primer: az összes diódát, SMD tranzisztort, BC337, FET-et, puffer elkó kivételével azt a 4-et. opto
Szekunder: a szabályzó körben 2 dióda, SMD tranzisztorok.
Mérve a szekunder kondik ESR-el ok. Ellenállásokat kiforrasztva (az SMD-ket is) mértem.
Hiba.
Bekapcsoltam készenlétből indítottam szokásos nyöszörgés, de elmaradt az indulás pár s után megszűnt a nyöszörgés. Én ugyan elkezdtem, mert tudtam, hogy valami nem ok.
Zárlatos lett DP027 primer 27V zener és szekunder DP057 4148.
Csere után már óvatosabban indítva a B+ tápot 150V-ig mertem engedni, de menne fentebb is. Szóval megfut a táp. Opto primer oldalát rövidre zárva
86V-on áll, de nem mertem sokáig így hagyni. A zárt megszakítva 60W-os izzóval terhelve 2V-ig sem megy fel a B+. Nem tudom, hogy terhelve indul-e ez a táp, de olyan rémlik mintha nem.
Van egy bontott panelom azon random módon ellenállás méréssel összehasonlítottam, de nincs eltérés ohmra egyezik.
Most itt járok és tanácstalan vagyok mint egy kisközség...
A fenti prim. szek. cserék nálam tök alap ha ez a ch kerül táphibával hozzám. Eddig be is jött, de most feladta a leckét.
Ilyenkor általában valami primitív dolog a ludas, amit nem vettem észre. Ebben szeretném a segítségeteket kérni. Mi az amit kihagytam? Hiába jó "minden", mert ugye mégsem jó valami...
Üdv! S.R.
Sziasztok!
Ez a nyakazós dolog a K55, KS3, KS7A hihetetlen, hogy mindél előfordul.
Kérdésem a következő lenne. A tárgyban jelzett cső volt benne, nyaka a tekerccsel a panelon.
Elsőnek egy ERF-et (Philips) akartam beletenni, egy 29PT8659/12 (A02E) gépből, de találtam jobbat.
Leltem egy Thomson 29DM182D (ETC010 EN) gépet, ami talán gagyibb. Tehát a Samsung, nyakazásos története ellenére talán megbízhatóbb (???), mint a Thomson, így elbontva abból tettem bele egy eltérítőértékekre egyező A68EKA Thomson csövet.
Mindkettő, az eredeti és a beletett is Thomson, egyik Olaszországban, másik Lengyelországban készült.
Mi lehet a különbség tehát az ELA és az EKA közt? Pusztán a gyártó ország, ennyi?
Mivel a nagy rendetlenségben nem találom most az effektívérték mérő előtétem, így remélem nem fogom szétfűteni a csövikét.
Köszi, ha valaki tudja a választ, miben térhet el.
Jó hosszú lett :)
Üdv:
Pityesz
Üdv!
Trafót cseréltem egy Thomy 55MC18TX, TX91G ládában, mert a vashoz csattogott. Az eredeti Orega 40332-35 volt, HR7535 ment bele. A gond, hogy addig nem adja fel a képet, míg a G2-t drasztikusan fel nem tekerem. Akkor megjelenik a kép, a segédrácsot lehet is visszavenni, mert sok. A fűtése renden. Próbaképp kicsit megnöveltem, de az sem hozott eredményt. A sokszorozó földhöz közeli oldalán lévő ellenállások, diódák mérve rendben vannak. Azt szeretném megtudni, találkoztatok-e már ezzel a hibával, mert én egyelőre nem találom az okát.
Köszi!
Jani