Jo napot kivánok mindenkinek a tanyán,a fent emlitett készülék nem indul az egyik led világit.A Q 802 es transzisztor kolektora zárlatos(2sd 1556),kicseréltem s2000n transzisztoral.Ki probálás elött még átnézem az elkokat és az ic körüli elenálásokat,elkokat.Ha valakinek lenne netán egy táp vagy részletes rajza, nagyon hálás lenék neki.Várom tanácsotokat,elöre is köszönöm. LAJOS
Sziasztok!
A témában szereplő tv-vel lenne problémám, melyek a mellékelt fotókon látszódnak.
A képeken látható érdekes képet ad a tv. Vízszintes és függőleges irányban is csikózódás látható.Megjegyzem,elégé ramaty a kép. Nem antenna hiba okozza.
Kék hátérnél minden oké,de ha megnyitom a menüt abban szintén látszódnak.
Ha viszont a tv kimenetét rákötöm egy másik tv-re, akkor ott tökéletes a kép. Ha egy másik tv-ből játszok át jeleket akkor is jelentkezik a hiba.
Tápot átmértem,OK.
Nagyon kijelzős-nek tűnik.
KIJELZŐ TÍPUSA: LC420wX7(LS)(C1).
T-con: LC420WX7- MÉRT ÉRTÉKEK.
VGL: -5.2 V
GOE: 0.38V
GSP: 0.1 V
GSC : 2.06 V
VDD : 16.85V
VGH : 25.2 V
VGH_M : 22.9 V
VCC : 3.3 V
Esetleg valakinek van ötlete?
Üdvözletem mindenkinek!
A fent említett TV "inverter hibával" került hozzám.Bekapcsolás után 1-2 mp. múlva lekapcsolt a háttérvilágítás.Az inverter panelon a feteket és a transzformátorokat is hibátlannak találtam.Még az általatok javasolt szkóp feltétet is megépítettem.A jelalakok egyformák voltak
mind a hat csőnél.Mivel ekkor még nem volt használható ESR mérőm az összes elektrolit kondenzátort kicseréltem a segéd tápoknál,külső tápban.Rendbe is jött a világítás.Boldogan összeraktam.Bekapcs,és az arcomra fagyott a mosoly.Nos a kép az negatívra sikeredett.Észre vettem,hogy az előzőekben a készülékben járt szerelő összeszereléskor becsípte az LVDS szalagot.
Egyik Fórumtársunktól vásároltam egy szalagkábelt.Csere,bekapcs ugyanaz.Ekkor vettem észre,hogy a készülék tetején levő gombokra nem reagál.A távirányítóval a menün elérem,állítani is tudom,viszont a csatorna választásnál mindig az egyesre ugrik vissza. AV-ról is negatív a kép.
A video processzor/VPC 3230D/ kvarcát cseréltem,mert nem működött,de semmi változás.A DC szintek a stabilizátorokon megvannak.Most jut eszembe,amikor először kipróbáltam hangot sem hallottam!
Köszönöm a türelmeteket!Ha van valami ötletetek ne kíméljetek!
Üdv:Sándor
Üdv Mindenkinek!
A TOSHIBA 216R9D modell javításához kérnék segítséget.
Egy érintkezési hiba miatt került hozzám, a SCART csatlakozót ki kellett támasztani ahhoz, hogy "legyen kép". Egyszerűnek tűnt -néhány forrasztás és mehet vissza - de nem így lett. kiderült, a hibának semmi köze a csatlakozóhoz. Ott tartok, hogy az eredeti hibát megszüntettem, viszont közben valami meghalt a táp környékén, mert csak a stab. 5 V annyi amennyinek lenni kell.
- A függ. eltérítés felül "visszagyűrődik". -->
A 27 V helyett csak 18 V van az AN5515 7. lábon. -->
A sortrafó a 120 V helyett, csak 88-90 V-ot kap.
A tápegység részen az összes többi feszültség is ilyen arányban van meg.
(Pl. a C 847-en a 27V helyett 12,6 V van)
A stab. 5 V is csak azért jó, mert az L78MR05-nek elég a 14,4 V. (A rajz szerint itt is 19,6 V-nak kellene lenni.)
Egyéb áramkörei működnek, csak ezáltal nem üzemszerűen. (pl. a képméret a képtartalomtól függően változik; teljes fehér fénynél le is áll.)
A diódákat, tranzisztorokat - így beépítve - kiméregettem: jónak tűnnek.
Gondoltam valamelyik ELKO okozza, de mivel "kitámasztva" rendesen üzemelt...?
Az alkatrészek felől is, és a javított forrasztások környékét is átnéztem, úgy láttam nem okoztam zárlatot sehol.
Elakadtam. (Lefárasztott a kontakt hiba keresése, a fél panelt átforrasztottam már, mire úgy néz ki: megszűnt.)
Valakinek valami ötlete... hogyan tovább?
A hibakeresést, egy itt kapott rajz alapján kezdtem el: http://elektrotanya.com/toshiba_217d9d_sm.pdf/download.html
Eddig csak annyi különbséget fedeztem fel, hogy a C818 a rajzon 270uF, nálam pedig csak 120uF van benne.
Közben találtam még más különbségeket is. Pl. a TXT 5V és a TXT 12V-hoz kapcsolódó áramkörök ebben a modellben nincsenek benne.
Leakasztottam a tápról amit tudtam, de semmi lényeges változás nem történt.
A 2SC4119A helyett is kipróbáltam egy BU 508AF-et- Ilyenem volt, gondoltam lesz ami lesz- de semmi változás, ezzel is ugyanaz a jelenség!(
Elko cserékkel is próbálkoztam: semmi. A 120 V sehogy sem akar 90 V-nál fentebb menni.
Talán még annyit, hogy a bekapcsoláskor csak kicsit van "visszagyűrődve" a kép teteje, s ahogy melegszik -néhány másodperc - egyre jobban.
A potméterekkel beállítható jel nélkül a kép geometriája, da ez sem megoldás, mert ahogy írtam: fehérebb képnél ilyenkor le is áll.
(Még szerencse hogy nem ebből élek!)