Sziasztok!
Segítségetek szeretném kérni egy Toshiba 42X3030D tv miatt! Feszültség alá helyezve egyből bekapcsol a tápegység képet és hangot viszont nem ad.A készülék elején világít a zöld és a piros led majd pár mp. múlva ki is kapcsol, ekkor már csak a piros led világít. Feszültségek a két power panelen rendben vannak.
Amik hiányoznak első sorban a BLON illetve a POWER_LCD feszültségek. Így el sem indul.
Kérdésem találkoztatok e esetleg hasonlóval? Esetleg alkatrészt tud e valaki biztosítani?
Manualt találtam a tanyán.
Használt panelok.
Av-terminal PE0250
Signal PE0251
Digital PE0284
Fáradozásaitokat előre is köszönöm.
Üdv.:M
Tisztelt ElektroTanya társak!
Van egy TOSHIBA 40L3451DB tévé,ami képet nem ad,hangot viszont igen,más szempontból működőképes. Megnéztem lámpával oldalvilágítással,nem látok képet. A webet járva,van aki azt írja T-CON hiba ha nincs kép,más meg azt,hogy a LED háttérvilágítás okozhaz ilyen hibát is. Mielött szétszedtem,megmértem a feszültséget,közvetelen a LEDekhez vezető csatlakozón,+63V-ot mértem bekapcsolva a tévét. Szétszedve,az 5db LED csíkból 4-ban van "élet",de hiányos a világítás(18V-és 21V-al néztem)a képeket mellékeltem. 1db csík világít teljesen 27V-al. A képeken rajta van a tipusa,az aliexpressen van is 355mm-es úgy írják ehhez való,azonban a felirat rajta (pl REV.xx ) nem az. Arra kérnék (egyenlőre) tanácsot,mire figyeljek,és ha van valakinek konkrét javaslata hogy milyet,honnan,azt nagyon megköszönném!
Előre is köszönöm!
üdvözlettel:Feri
Üdvözletem.Gondba vagyok evvel a csoda géppel.Elméletileg frissiteni kéne a softwerjét.A jellenség villágit a jelzö led zöldet megy a háttér villágitás képet viszont nem ad és nem reagál sem gombokra sem távirányitóra.Letöltöttem a toshiba oldarlól több softwert ,átneveztem de nem igazán akar jó lenni.A program ami van a toshiba oldalon 46tl966g néven van ami kéne de kicsomagolva tl963 as.Irják hogy át kell nevezni a telepitendö tv re,meg is csinaltam,Igy néz ki 46tl966k_945494_INIT_CLEAR.bin igy a tv nem fogadja el de viszont amikor igy nevezem át 46tl963k_945494_INIT_CLEAR.bin akkor meg állandóan villágit a sárga és a zöld led de semmit nem mutat a kijelző.Tápokat azért át mértem a tcon megkapja a 12voltot.Nem tudom eldönteni hogy a firmware nem megfelelö vagy nem tudja feltölteni?Üdv
Válaszd ki a megfelelő fórumot, majd adj neki címet és írd be a kérdésed.
A téma címe tartalmazza a hibás eszköz márkáját és típusát. Szintén tartalmazza röviden a problémát.
pl: ACER AL1711 monitor képernyője 5 másodperc után kikapcsol
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet!
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el.
Üdv Mindenkinek , Hozták a fent nevezett lcd tv-t azzal a panasszal hogy nincs hangja...távirányitoja nincs , kép rendbe van .BG normás adással normálisan müködik viszont kábeltv-t néznének benne ha menne .... itt viszont minden adás DK rendszerü.a felhasználoi menüben viszont DK opciot nem találtam csak BG. L, és I opciokat .Gondoltam hogy talán a service menüben lehet ezt is "aktiválni " egy univerzális távval és Menü 9301 számkombinácioval sikerült is belépnem de csak az alább láthato opciok voltak felsorolva a menüben Hangnorma állitásnak semmi nyomát nem találtam.Habár a service manuálban ez is szerepel a service menüben.a Service manuálban valamit emleget az almenükröl is amiket állitolag szines gombokkal kellene elöcsalogatni a távirányitoval de az én távirányitomon nincsenek semmilyen szines nyomogombok....szoval mi a véleményetek lehet olyan hogy a tv ben nincs is ilyen opcio: vagy ezek valahol az almenüben vannak eldugva::::????Üdv dddemeter!