Üdvözletem Mesterek !
Felteszem itt is , hátha idevaló.
Kacérkodok eme nemes szerkezettel , miután órákat lehet eltölteni egy-egy alkatrész beazonosításával. Tudom hogy tranziszto ,fet stb némileg meghatározható ,de attól hogy három lába van még letet fejősszék is.Ha már ad egy támpontot ,akkor közebb jutok a beazonosításhoz.
Használ valaki ilyent , ismeri vagy mi a véleményetek?
"Component teszter
[CMPT-01] 15.000,-Ft
Nagyobb kép
Az utóbbi években dömping mennyiségben került piacra a legkülönfélébb félvezető. (Tranzisztor,dióda, Fet, stb.) A szervizek, és az amatőrök is olcsón hozzá tudnak jutni szinte bármilyen eszközhöz. Azonban a típusválaszték akkora, hogy ember legyen a talpán, aki eligazodik a típusjelölések között, még az Internet világában is. Sokszor bosszankodunk, hogy a típusjelzésből lehetetlen kideríteni, mit tartunk a kezünkben. Az alábbi eszköz segítségével egyetlen méréssel meg lehet állapítani, mi is az ismeretlen félvezetőnk. Nem kell katalógusokat böngészni mi lehet ez, vagy számos mérést elvégezni, melyik lába mi lehet az ismeretlen eszköznek.
További nagy segítség lehet, ha alkatrészeket akarunk párba válogatni egy nagyobb mennyiségből. A Component Tester az alábbi eszközöket automatikusan felismeri, megkeresi a lábkiosztást, ha van a tokon belül védődióda, akkor azt is felismeri és kijelzi. Ha hibás az eszköz, azt szintén kijelzi. Akár sorba, vagy szembe kapcsolt diódát is felismer. Kiírja a displayre a félvezető típusát (NPN, PNP). Dióda esetén a nyitó feszültséget megméri, és kiírja. A kivezetéseket automatikusan detektálja és ki is jelzi, nem kell tudnunk előre melyik láb melyik kivezetés. Megméri az erősítést (Béta), és az Ube feszültséget. Fetek esetén nem csak azt ismeri fel, hogy N-FET vagy P-FET, hanem a Gate küszöb- feszültségét és a Gate kapacitást is megméri. Felismeri a Tirisztort és a Triakot is. Mellékesen kondenzátort és ellenállást is mér, igaz ezt kb. 5% pontossággal, mert nem erre van kihegyezve. (Kondenzátort 0,2nF-1000uF-ig, ellenállást 10 Ohm -tól 1Mohm-ig mér.) Felderíti és kijelzi a tranzisztorba illetve a MOS-FET-be a beépített védődiódát.
A leírás letölthető innen: CMPT-01 leírása "
Köszönettel:Öreg Tom
Tiszteletem a Tanya Tudós tagjainak!
Évek óta használom, szerelem a BNC dugókat aljzatokat, minden probléma nélkül,
semmilyen illesztetlenséget nem okoztak, sem adóberendezéseknél, sem műszereknél.
Most vagy 30 éve folyamatosan mázlim volt, mert az alábbiakat soha nem is figyeltem:

vagy, itt valami nem stimmel.
Mindkét kép az 50 Ohmost ábrázolja!
Aki tud rá magyarázatot, ne kíméljen!
Válaszaitokat előre is köszönve:
exGelkás
Köszönet a válaszokért, a dolog megoldódni látszik.
Egyszerűen, a 75 Ohmos BNC-hez, még nem volt szerencsém, és nem is használható, a mechanikai méretei miatt az 50 Ohmos helyeken. Ld:
uniman linkjét

Az jól látszik, hogy az egyikben a dielektrum levegő.
Egy készülékben meghibásodott és ennek pótlására vásárolnék eggyet. A külső mérete lényeges , a benne lévő műszer más érzékenységét a söntök cseréjével esetleg tudom korrigálni.
Üdvözlet mindenkinek
A címben említett tápegység a következőt produkálja:üzemszerű működés közben rövidre zártam a kimenetét és ezek után a szabályozható 30v-os ág elszált a kimenete ki van akadva 40v körüli a kimenő feszültség ami független attól hogy ki vagy be kapcsolom a kimenetét.Szétszedés és mérés után az R11,100ohm-os ellenállás megszakadt csere után csak felizzik és újra megszakad.Mivel nem vagyok túl jártas eme műszer javításában szeretném segítségeteket kérni hátha találkozott már valaki ezzel a jelenséggel.
Segítséget előre is köszönöm
Üdv:Mitu