Szevasztok kollégák!
Itt szomorít egy Samsung CK-5027Z őskövület, egy idős hölgyé.
Későn vettem észre, már jó benne voltam már, amikor kiderült, hogy egy kolléga már előttem "megáldotta".
Másként el sem hoztam volna, a tulajdonos meg tündérien elfelejtett szólni, hogy merre vitték el a készüléküket előttem.
A tápegység javítása után a próba indításkor megjött a fény is de szinte véletlenül feltűnt, hogy a Q802 izzad, de rendesen.
(Ez kapcsolja be a TV-t.)
Rajz szerint ott egy KSD288-Y tranzisztornak kellene lenni, de a kolléga "megáldotta" egy BUT11AF-el.
Ez a tranzisztor nincs hűtőlemezen gyárilag.
A tranzisztor a C-B közötti 270R-rel nem nyit ki rendesen (ez az érték van a rajzon, és a készülékben egyaránt).
4.3V esik a C-E között; közben meg 0.5A folyik át a C-n; így Pd: 2.15W; miközben az Ib: 8.9mA.
Kimadzagoltam tulajdonképpen a tranzisztort, és úgy mértem ezeket az értékeket.
Oda próbáltam egy BU508-at is, az került éppen a kezem ügyébe, az értékek hasonlóak voltak.
A meghajtó részét végig ellenőriztem, rendben van, de az a hűttetlen tranzisztor mégsem disszipálhat 2.15W-ot. Jobban ki kellene nyitnia.
Találtam egy adatlapot a KSD288-ról, de azon sima NPN tranzisztorként szerepel (55V 3A 25W).
Ha valaki tud valamit erről a KSD288-Y tranzisztorról, kérem, hogy ne kíméljen.
Köszi!
Sziasztok!
Egy kis segítség kellene, egy Philips 20GX 8550 tévéről lenne szó.
Táp megállt és TDA4605 típusú IC van benne. Nem tud valaki kapcsolási rajzot hozzá?
Előre is köszönöm!
Szép napot mindenkinek!
Vonal
Hellóka...
Adott egy ORION T2836MTX TV, amivel az lenne a probléma, hogy: van kép, de a színek kicsit elmosódottak, és mintha össze lenne keveredve.. Egyszóval különlegesen furcsán színes a kép.. Ha valakinek volt ilyen problémája, várok minden okosságot, hol nézzem, mit nézzek???!! Előre is köszi....
Szép estét kívánok mindenkinek.
Segítségeteket kérném egy tv javításban.A saját Panasonic TX29Ps12. készülékem
stb ben volt a tv kapcsolnám be nem indul villog a stb led.kondikat a szekunder oldalon átnéztem nincs zárlat,sorvégfok tranzisztor mérve jó.130V kört megszakítottam izzót tettem be, de nem indul el így sem.Hangvégfok ,meg a eltérítő ic tápja lekötve ugyan az a helyzet.
Van egy I 806 ( DP130) alkatrész benne,ez mire szolgál??? lehet ez a hibás?
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."