Üdv Mindenki!
A fenti műszerhez keresem a doksit, mert most nagy szükségem lenne rá. Sajnos régebben volt nálunk egy csőtörés és megsemmisült egy csomó anyagom, többek között ez is. Már tudtam szerezni egyet, de az sajnos az újabb IC-s változat, de nekem mindenképpen a régebbi tranzisztoros változatra lenne szükségem.
Egyébként a 2007/10-es RT. lapban megtalálható, csak azt nem tudom, hogy melyik pontosan, mert nincs meg ez sem.
Várom szíves segítségeteket!
Sziasztok!
Valamikor talán a Rádiotechnikában volt egy uA mérővel, ellenállással meg még valamivel szerelt egyszerű eszköz. A sok TTL ic-kel felépített áramköröknél jött jól. Emlékszik még valaki erre. Kellene egy hasonlót összeraknom.
Köszönöm!!
Hello,
this is in case anyone has an Unigor 6e and has problems. I have the big service manual, aka not the one floating around the internet.
Sadly, I am not allowed to post it online as it comes from a source inside the Austrian government.
However, prints are allowed. So, if you want it, email me at tamhan aht tamoggemon dott com.
Tam
Helló ! Egy kis segítséget kérnék a címben megjelölt gép javításában.
Sikerült kukáznom egy HTSZ TR-0841/R080 típusú műszert. A gép kiválóan működik az RF generátor rész kivételével és ezt szeretném megjavítani. Az RF generátor rész 30-31 MHz, 40-42 MHz, 113 MHz és 298 MHz-en ad ki jeleket, az arcán levő csatornaváltó állásától függetlenül.
Olybá tűnik, mintha a szintézer nem menne, vagy a hangoló varikapok nem kapnának hangoló feszültséget, esetleg valami miatt a gép arcán levő csatornaváltó adatai nem jutnának el a szintézerbe. Akárhogy is, a fentebb megjelölt frekvenciák kivételével a gép nem ad ki RF jelet. Ahol viszont van vivő, ott a kimeneti jel szintje állandó nagy jel, az Attenuatorral változtatható a szintje.
A jó a rosszban talán csak annyi, hogy valami infó csak eljut az RF oszcillátorig, mivel a csatornaváltó minden állásában van valamilyen frekvenciájú kimeneti jel, mindig UGYANAZ, UGYANABBAN a csatornaváltó állásban ! Tehát, pl. a 00-ás csatorna állásban mindig 30,19 MHz a vivő frekvenciája, még ha ég és föld összeér, akkor is.
Minden csatornán szép, egészséges, stabil nagy szintű a kimeneti jel. Nem változik, nem imbolyog, nem lesz máskor ugyanabban a csatorna állásban más értékű.
A 30-31 MHz és a 40-42 MHz-es frekvenciák mellett vannak felharmonikusok csökkenő jelszinttel további frekvenciákon, de a 113 MHz és a 298 MHz-nél nincsenek !
A gép egy EPROM-ból veszi az adatokat az egyes csatornákhoz. Ezek az adatok bemennek gépbe, valószínű valami előosztóba, PLL-be és aztán az EPROM-ból kiolvasott adatok alapján a céláramkör meghatároz valami osztásarányt vagy valami, vagy megy valahova. Az EPROM tartalmát leellenőriztem, az az innen a Tanyáról letölthető gépkönyvben levő tartalommal megegyezik. A biztonság okából magam is beírtam ugyanazokat az adatokat egy file-ba pozícióhelyesen és a file-t beleírtam egy üres EPROM-ba. Azzal az újonnan vésett EPROM-mal is tökugyanúgy viselkedik a műszer. Nincsenek a csatornákon a gépkönyvben megjelölt frekvenciájú RF jelek, csak az a három-négy frekvencia, amit az elején írtam.
Legelőször is, keresek egy tisztességes gépkönyvet (NEM AZT az orosz nyelvűt, ami itt van a Tanyán), ami magyarul vagy legalább angolul tárgyalja a gép működését. Meg szeretném érteni. A gépkönyvben legyenek benne legalább azok az információk, hogy mely pontokon mit kell mérnem. Nagy segítség lenne az is, ha bárki innen a Tanyáról tudna nekem egyébként HASZNÁLHATÓ ötletekkel szolgálni a javítást illetően. A géppel legalább azt szeretném elérni, hogy az RF rész a csatornaváltó állásaitól függően csináljon valamit. Azzal már bentebb leszek a hiba feltárását illetően. Szeretném megjavítani, mert amúgy egy jópofa kis műszernek látszik.
Köszönöm a segítséget. A mellékelt fotón a kérdéses műszer van rajta.