Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

USSR VEGA 328 STEREO.

AUDIO - SERVICE MANUAL
Type: (DJVU)
Size
116.0 KB
Page
---
Category
AUDIO
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar ussr manual?
Document preview [1st page]
No preview item


No preview item for this file.

Possible causes:
  • No preview picture generated yet.
  • It is not a pdf file.
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    USSR VEGA 328 STEREO.
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant AUDIO forum topics:
Wega System 500 A10 erősítő - 15-20 perc után elhalkul
Üdv. Mindenkinek!
Van egy Wega System 500 A10-es erősítő nálam (áramkörileg hasonlít a V3840-esre), amely 15-20 perc probléma mentes működés után lassan el kezd torzan szólni és halkulni, majd a végén csak alig hallhatóan szól. Az elhalkulás idején a torz hang lehalkítással megszűnik. Amint kikapcsolom, azonnal kb. 2 mp-re visszatér a hang és rendesen működik, nyilván míg a 2×10.000 mikros szűrőkondi győzi energiával. Visszakapcsolva már rövidebb idő is elég a torz működésre és az elhalkulásra. A probléma mindkét csatornán jelentkezik. Gondolom, hogy tápfesz hiba lehet, bár a tápfeszt mértem és a +/- 40 V a szűrőkondenzátoron mérve folyamatosan fennáll, még az elhalkulás és a halk működés alatt is. Nem egy mai darab, talán az elko száradt ki. Egy dual-c Nichicon kondi. Érdeklődöm, találkozott-e már valaki ilyen hibával? A segítséget előre is megkösznöm.
Behringer XENIX 1202 keverő MONO csatornái fehérzajt generálnak (MEGOLDVA- a NYÁK-ra száradt folyadékok okoztak zárlatot)
Üdv, mindenki! Egy, a címben levő kis keverőpult került kezembe beázás-megfürdetés gyanújával. A nyák alsó része vízköves, rászáradva valami cukros lé. Ez "természetes" egy road-oló keverőpultnál, a zenész közelre tette a "védőitalt", vagy "csak" beleborult, stb. Isopropil-alkohollal megtisztítottam a NYÁK-ot, s mikor "steril" állapotot mutatott, tápra dugtam. A mono (mic-in)csatornákra nem lehet vezérlést adni, mert szinte rögtön fehérzajt ad ki magából, és ezt még lehet is "hangszínszabályozni". A sztereó (line-in) csatornák hibátlanok. Azóta leszedtem az SM-et, és nem lepődtem meg azon, hogy ennek a keverőnek az az "extrája" -és a neve is- hogy egy naggyon speciális, (darlingtonos, pfff) XENIX-előfokja van. A gyanúm az, hogy ezek tranzisztorok nem kedvelték a +48V-os fantomtápot minden lábukon. A tápok rendben vannak, de csak feszmérővel néztem. Meg, egy tápbuszról megy minden, és csak a mono csatornák zajosak. Egy feszmérővel, és egy forrasztóállomással a kezemben folytassam-e a javítást, vagy mindenképpen szkóp kell betegség megállapításához? Ha tranzisztorok cserére szorulnak, elegendő-e nyitófesz és béta-mérés (a kicsi, sárga digiműszer-utánzatommal) vagy rögtön tranzisztorkarakterisztika-rajzolós ismerőst szerezzek be? És ami a topik nyitásának a legfőbb oka: Mi okozza a fenti jelenséget? Értem úgy, hogy a hibás tranzisztor miközben erősíteni még erősít (ha a zajt leszámítom, a mikrofon jele is kijön, "normális" szinten, csak 70% zajjal) mitől generál fehérzajt? A darlingtonok munkapontjai? Vagy valami más? Nekem már ez a "megy is, de mégse" állapot is kissé magas. Láttam már zárlatos, és szakadt tranzisztort. De zajosat??! Minden pozitív, és segítő szándékú ötletet szívesen fogadok! Tisztelettel: Czink Attila
Alpha Recording System Model 4100
Hi guys
I'm searching for a service manual (or at least a schematic) for an Alpha Recording System, model 4100. This is a high end music mixer, DJ style. A friend has one of these and will bring it over to me for repair. So far I couldn't find anything useful on the internet. 
Any idea where to get the service manual for this apparatus? 
Thanks in advance 
 
Sony STR-7055 rádiós erősítő bal oldal mindig kimegy
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni egy számomra furcsa jelenséghez és nem tudom, lehet emiatt megy ki mindig a bal oldal. A szervizkönyv az oldalon megtalálható. Azt tapasztaltam, hogy konnektorba bedugva, de kikapcsolt állapotban tudok mérni feszültséget egyes pontokon, pl.: Q701-702-703 közös lábán -3,5V, ahol egyébként bekapcsolva 0,6V van. A kondikba nincs áram. Ez miért lehetséges, ha a trafó előtt van a kapcsoló és a trafóból nem megy áram. A kimeneten (hangfal, fejhallgató) pedig halkan búg. A dugót megfordítva -0,1V. Sokáig állt ez is meg az egyik oldal ki volt ütve és már sokmindent kicseréltem. A tápegység diódáit meg a kis és nagy szűrőkondijait, a végfok megégett ellenállásait (R704, R721, R754, R803, R804), az összes elkót, a nagy tranyókat. Méréseket csináltam: +-50V helyett, csak +-40V van. Q706 és Q707 bázis lábainál +-1,2V helyett a bal oldalt +3,7V és -3,2V. Q701-702-703 közös lábán 2,7V-ot mértem a 0,6V helyett. Fejhallgatóról kipróbálva a bal oldal furán remegve halkabban szólt, a jobb jól. Kicseréltem a Q701-et és utána jók voltak a mérési eredmények. Kb. 2 percig jó volt, utána hol szólt, hol elhalkult, de akadozva. Aztán olvastam egy fórumon, hogy a Sony erősítőkbe érdemes kicserélni a VD-1221 nevű diódákat 2x1N4148-ra. Amikor így tettem fejhallgatóról tökéletesen szólt. Később kipróbáltam hangfallal. Több, mint fél óráig hallgattam negyed hangerőn, aztán tesztelni akartam hangosan, de a balodal elkezdett recsegni és halkra véve is úgy maradt. Kicseréltem megint a Q701-et. Most fejhallgatóról szól rendesen, de Q706-nál 13,6V, Q707-nél -0.1V körül ugrál a +-1,2V helyett. Így nem akarom hangfallal kipróbálni, amíg nem jók az értékek. Ennyi infóból lehet következtetni arra, hogy mi vágja ki a tranyót és mi okozza a nagy mérési eltéréseket? Ui.: Egyébként a Q702-703 is ki lett cserélve, most BC212B van berakva. Q701 helyén 2SA705 van, ami kijött Q702-703 helyéről és kiderült, hogy jók. (a lábakra figyeltem, el kellett forgatni) Üdv, Zso
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce