Hi,
Készenlétből távval indul, de amint megjön a kép abban a pillanatban visszaáll Stby-ba.
A két +B elkó (100uF, 47uF) cserélve a helyzet változatlan.
Amig megy, addig +B 135V megvan.
Mi lehet?
Védelem?
Én még az optóra gyanakszom, de nem volt kéznél.
Minden segítséget előre köszönök...
Üdv
Sziasztok !
Uraim a gondom a következő Vestel 11AK19P5 alaplappal szerelt készülék hang hiba. Bekapcsolás után van hang kb. 30-40 sec aztán meg szűnik és nem is jön meg ha kikapcsolom és sokat áll ez ismétlődik ha kevesebbet áll csak 2-3 sec van hang. Forrasztási hiba nincs, táp rendben. Tulaj elmondása szerint 2 éve volt már ez a hiba, én csak annyit látok hogy át forrasztották a KF IC-t (TDA 8844) A végfok jó nem meleg és a bemenetét meg érintve mind két csatorna megy. Hűtöttem a KF IC-t és körülötte mindent, a végfokot de semmi. Ha van hang az tökéletes. Segítséget kérnék valószínűleg már találkoztatok ezzel a hibával osszátok meg velem mi okozza. Előre is nagyon köszönöm. Sziasztok.
üdv: Lajos
Tisztelt kollegák!
A címben megadott TV-re nem találok megfelelő firmwaret.
A készülék a sajátjával fejtetőn van a kép és a bitmélysége se jó (rossz a kép)!
A KERESŐBE feltettem és nagyon hallás volnék, ha valaki, akinek megvan a megfelelő firmware feltöltené, vagy elküldené nekem.
a TV jellemzői a következők:
Típusa: Telefunken D32F182N3C
alaplap 17MB82S műholdas tunerrel is ellátva
Kijelző : VES 315UNDL-01
Esélyes, hogy ebben a készülékben vagy Maint, vagy kijelzőt cseréltek.
Ezért ilyen a kép.
Üdvözletem
Sziasztok!
Tisztelt kollégák segítségre van szükségem. Javítok egy 11AK37 Vestel gépet. A tápegység meghalt, cseréltem a táp IC-T a teljesítmény fett-et a védő kondiját is, a 2 elkót 2 BA159 zárlatos volt és 2 ellenállás meg nyúlt. Készenlétre sem áll bár a Fet 1 perc után erősen meleg, a sor fesz. ekkor 11v. a többi feszültség is csak pár volt. A sor táp tranyo jó! a táp kimenetén nincs zárlat. Optó csatoló ic-t nem cseréltem mert nincs itthon ilyen típus, a rajzon SFH617A a gépben COSMO1010 típus van. Már javítottam ilyen gépet szintén a táp szált el abban ET1102 tip.opto volt. A HQ video szerint nem helyettesíthetőek egymással,szerintetek? be raktam és nem megy vele lehet hogy az eredeti kéne, ugyan is lehet hogy rosz mert a 3-4 láb között(tranyo E-C) mind két irányba 300-400 mv.-al vezet, vagy ez ennél a típusnál normális? az ET1102 3-4 láb között szakadás. Ha van ötlet kérlek írjátok meg nekem. Köszönöm előre is.
Tisztelettel: Lajos