Sziasztok,
A fent nevezett tv hibája, hogy fényerő növelésre egyre vörösebb lesz a kép. Alaphelyzetbe állítva nem látszik vörösnek de így egy picit sötét.
Hátulról a háttérvilágítást figyelve nem látok színváltozást.
Mi lehet? Main, t-con, vagy tényleg cső?
Lehet ezzel kezdeni valami?
Segítségeteket köszönöm.
Üdv
Gyula
Sziasztok!
Ennek a tvének lefelé elcsúszott a képe, de szervíz menüből nem lehet korigálni. Elkókat kicseréltem az ic környékén, de semmi változás TDA8174AW ( ha jól emlékszem )Menüből csak a linealitást engedi állítani, a többit nem. Valamelyik ellenállás, vagy a tranzisztor hibája?
Sziasztok!
Tanácsotokat szeretném kérni hogy mitévő legyek ezzel a készülékkel.Tipusa Samsung CW29M064N2XXEN shassis S16A. GREEN 1021N.
Ha bekapcsolom ötöt villan a stendby led , hang van kép nincs.Ha feltekerem a G2-t kivilágosodik a képernjő és van visszafutási csík.Valaki már cserélte benne a CRT panelon az IC 501-est(TDA6108JF).
Mérve a bemenetén 0,96V-van Táp 171,8V,Kimeneteken 172V ,Sense 4,5V.A CRT B+ 172V.Sortápnál : B+ 124,7V .A többi feszültség 5V,8v,3,3V ok. A12V van leesve 11,4V-ra.
A proceszoron 9 pin 3,22V
16 pin 3,22V
86 pin 3,18V
22 pin 4,87V
45 pin 4,77V
63 pin 4,93V
80 pin 4,88V
43 pin 7,89V
Az szervízmenűben reszeteálta az epromot ,de továbbra sincs semmi változás.
Szerintetek merre induljak tovább?
Sziasztok!
A címben szereplő színes tv bekapcsol,a távírányító bármely gombját nyomom csak az av1,av2,12 jön elö és ezt ismétli bár meddig, hálozati kapcsolóval ki-be kapcsolható.A készüléken lévő kezelőszervekre nem reagál.
Memória cserélve ,változás semmi.Segítségeteket előre is köszönöm.Up típusa:lc863324a.
"(olyan fórum téma megnevezést/elnevezést válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2 nem indul )
Az pl. nem elég, hogy "LG RE" vagy "Cuccok!!!", illetve hasonló elégtelen releváns infót tartalmazó cím!"
Sziasztok!
Elnézést ha nem voltam elég világos.A távirányító BÁRMELY gombjára csak így reagál, a menüre is egy nyomás av1,még egyszer menü,av2,de ha a hang,vagy power gomb ugyan az a helyzet.
A hibajelenséget ez a cím írja le!
Kalex