Sziasztok!
Először is BÚÉK minden Tanyalakó társamnak!!! :)
Szóval amiért kérnék egy kis segítséget,infót:
-Neovo F-417 LCD 17" monitor érdekes hibát csinál!bekapcsolom,indítom a számitógépet,van kép,tölt a windows,amig lefut a töltés s előjön a nyíl,addig ok,de mikor már az asztalt töltené be lekapcsol fekete a kijelző,zöld led világit!Másik számítógépre dugva is ez a tünet,tehát a sz.gépek jók,másik monitorral müxik mindegyik szépen!Tehát ha a Lenovon csak a Bios beállításokat nézem a számítógépen,akkor percekig működik,van fény,stb tehát inverter,fénycső szerintem okés!
Az lenne a kérésem,aki tud segíteni mi okozza a hibát,írjon,vagy javítható-e a hiba gazdaságosan!Esetleg az újrakondizás segít rajta??
Előre is köszi,s bocs hogy ilyen hosszúra sikerült!
Üdv:villszer
Sziasztok!
Ehhez a LCD monitorhoz keresek service manuált....
Stand by led villog és nem mindig kapcsol be.
Előre is köszi.
Ati
Sziasztok!
Fujitsu Scaleoview l19-1 monitorhoz keresek Service Manualt.
Valaki találkozott már olyan hibával, hogy a tárgybeli monitoron se kép se hang. Semmi nem világít rajta. Mikor szétszedtem, akkor a tápban az elkók ki voltak durranva. Kicseréltem azokat. Feszek meg vannak, de semmit nem csinál. Táp mintha kicsit nyüszítene. Mérésre alkatrészek jónak tűnnek, inverter sem tűnik zárlatosnak.
Van valakinek ötlete, mit kellene megnézni első körben?
Köszönettel!
Üdv: Fabricius
Üdv!
A munkahelyemen felmerült egy probléma, amire gyors megoldást várnak. Egy 40 éve beüzemelt Siemens S5 Simatic PLC, amin volt anno. két Siemens monitor. Aztán, mikor kidőltek a sorból, került a helyükre egy-egy Sony CRT tv, amin a sor és képméret össze lett kicsit húzva, mert a PLC más felbontást ad, mint az alap TV szabványok. Ezt követte egy újabb Sony Trinitron CRT, ami a napokban esett el. Feltettünk egy Philips LCD-t, majd egy Samsungot, de a tetején és az alján egy-egy sor elveszik. Ezeknél persze nincs geometria állításra lehetőség, csak amit a felhasználói menüben felajánl. Azzal viszont alul-felül hiányzik egy sor.
Arra gondoltam, egy PC-monitor talán tud olyan felbontást, hogy a teljes képtartalom látszani fog. A kártyából csak a három meghajtó színjel jön ki, BNC-s csatlakozón, nincs külön szinkronjel kivezetve. Az eddigi TV-s technikák lekezelték, szinkron és színhelyesen.
Keresek olyan, aránylag egyszerűen megvalósítható áramkört, ami a színjelekről leválasztja a szinkront és meg tudna hajtani egy VGA monitort. Jó lenne valami olyan, ami már valaha megvalósult.