Üdv sziasztok Tudja -e valaki mi lehet ennek az erősítőnek a neve? Ettől jóval kisebb dobozban van , két darab potméterrel az előlapon ,össz vissz két led és egy főkapcsolóval.(madein barkács) Az ecset meletti panel hasonlít egy kicsit vagy egészen. http://oi43.tinypic.com/241savn.jpg Egy pár hasonló képet találtam róla csak ebben 2 pár végfok tranzisztor van. összesen 4db mj15003-al. http://forum.speakerplans.com/studiomaster-800c-rebuild_topic38619.html Köszönöm. Mellékelek egy rajzot is.
Sziasztok ! Ez egy WKC 3300 RDS magnó , calkuláltam neki kódot , de nem eszi ! GR1028Y0135641 gysz : 0962 jött ki ! Nem valószinü hogy át lett égetve , mert még rajt van a garos cimke ! Megköszönném ha valaki megpróbálná !! lehet hogy az én progim nem jó !
Jó estét Kollégák!
A fent említett nagy magnó rajza kellene, de sajna a neten csak fizetőset találtam. :-(
A hibái: rossz a végfok ic mind a két oldalon, tda 1011a. Próbára lett beletéve próbanyákon tba 810, de akkor a magas, a mély ás a surround szabályzás nem megy, csak loudness van.
Rádiója fm részén : nincs sistergés/zaj/, adókat alig fog. Az antenna helyzetére nagyon érzékeny, és az adókat is igen halkan fogja.
Ha lenne valami ötlet?
üdv:atis
Sziasztok!
Soha életemben nem terveztem magamtól hangfrekvenciás erősítőt, de már néhány cikk/könyv megfordult a kezemben ami ezekkel foglalkozott. Azt tudom, hogy milyen megfontolásokkal alakítják ki a különböző fokozatokat az erősítőkben, ám a leírásokban mindig a végére hagyják a teljesítmény fokozatot és állandóan elsikkad az emitter ellenállások kérdése, sose láttam magyarázatot, hogy az adott erősítőben miért pont akkora az emitter ellenállás értéke (a teljesítményt értem). Én szerencsés tulajdonosának mondhatom magam egy (azaz két) ilyen hangfal-erősítőnek (http://elektrotanya.com/grundig_aktiv-box_40_50_sm.pdf/download.html) ebben pl. egyáltalán nincsenek is emitter ellenállások mégsem tapasztaltam, hogy bármi gond lenne a hangjával. Tehát miért jó az erősítőben az emitter ellenállás egyáltalán, azt leszámítva, hogy zárlat védelemnek használják a rajta eső feszültséget.