Sziasztok!
A fent említett géppel küzdök már egy jó ideje.
Előzmény: áprilisban volt már nálam a gép akkor F 23-as hibával megállt.
Szokásos periféria ellenőrzés,2 vagy 3 fűtőbetét cserével sem lett jó,panel átnézve,semmi.
Elküldtem a panelt átvizsgálásra, de vissza küldte Peti,azzal,hogy hiba nem jelentkezett.
Összerakva a gépet ideig-óráig jó lett,többször leállt program közben hibajelzés nélkül.
Bő két hete visszahoztam a gépet. Az összes perifériát kicseréltem(motor,szintjelző,ajtózár stb.)Csatlakozók vezetékek átvizsgálva,értékek megfelelnek a szerviz doksiban leírtaknak.
Ez a rohadék 15-20 perc után készenlétre vált és csak les csendben mintha várna valamire.Ilyenkor a funkció led világít, a start led pedig villog(a képen pont sötétben van).Ha ráindítok utána tovább megy egy pár percig és újra készenlét.
Viszont a tesztprogramot teljesen végig csinálja egyszer sem áll le,hibát pedig nem jelez.
Megköszönném ha valakinek lenne valami ötlete,segítsége a továbblépéshez.
Köszönettel:
Csaba
Sziasztok, segítségre lenne szükségem.
A címben lévő gépből van itt kettő.
1.gép meghalt a vezérlő. (a proci beömlő szelepet vezérlő lába nem csinál semmit)
2.gép mindenhol vízköves + azt mondta az ex tulaj, hogy nem szívta ki teljesen a vizet és csak miután pár nap alatt kiszáradt a víz utána lehetett egy programot indítani.
Egyébként a 2. gépet teszteltem mielőtt szétszedtem, elindult a program csak valamiért szaggatottan ment az SPM motor és a labirintusnál nagyon folyik.
A 2. gépből áttettem a vezérlőt az 1. gépbe.
Ha normál programot indítok, ha teszt programot indítok ugyanaz történik.
Lúgszivattyút indít, leállít, vizet enged be, sokáig tölti túl is folyik, (alsó tálca leszedve, teraszon nem gáz had follyon), megáll, hatot villog.
Áramlás mérő adja a szaggatott jelet, vízszint kapcsoló kitisztítva kapcsol ahogy kell, NTC 60kOhm, fűtőszál 40Ohm, SPM motor direkt 230V-ról megy, ajtókapcsoló rendben, tálca úszókapcsoló rendben.
Mit csináljak vele? Rossz ez a vezérlő is? A vezérlőn víznyom, égésnyom nincsen.
Egy jó van az egészben, hogy mind a két gép ingyen volt.
Sziasztok!
Hűtőgépjavításban jártas kollégák tanácsát kérném a fenti géppel kapcsolatban. Soha sem hűtött rendesen, de egyre rosszabb. A fagyasztó részben -12..-15 fok C van. Az alsó élelmiszerhűtő részben viszont 15-18 fok C. Szerintem ez nagyon sok. Meg is romlik benne a kaja 2-3 nap alatt. Szóval valamit tennem kellene, de még soha sem javítottam ilyesmit. Működés közben a hálózati teljesítményfelvétele 77-145W közt változik. A kompresszor működik 5-10 percet aztán leáll, majd idővel ismét bekapcsol. Feltételezem, hogy az jó és gáz is van, különben folyamatosan működne. Az ajtók körüli szigetelés jónak tűnik, nincs berepedezve, begyűrődve, rendesen felfekszik a felületre. Lehet, hogy a termosztát kuka? Hogyan kell cserélni? Képen látom, hogy van egy jó hosszú spirál érzékelő. Az hol helyezkedik el? Letöltöttem az SM-et, de nem sokat segít.
SM: http://elektrotanya.com/?q=showresult&megnev=&megnev2=art666g&kategoria=&kat2=schematics
Köszönöm az infókat.
Sziasztok mesterek!
Lenne egy régebbi felültöltős masina, aminek az egyik lengéscsillapítója kopog centrifugálásnál. Az üst csatlakozási pontja kikopott, kb 2-3 mm-el nagyobb a lyuk mint kéne. Ezt a hibát hogyan szoktátok megoldani, mert gondolom nem egyedi eset. Első ötlet az lenne, hogy valamit ráhúzok a műanyag stiftre, szilikoncső vagy műanyag cső. Ha van esetleg más/jobb ötlet, szívesen fogadom.
Szép napot!