Mosogat, látszólag rendben lefut a program de a vége előtt megáll E1-gyel. Miközben van benne víz. Mi lehet?
Szép jó reggelt mindenkinek!
Helló ! A címben szereplő Whirlpool AWE 8730 mosógépnek sikerült leszerelnem az ajtaját (felültöltős). De az ajtó külső vaslemez burkolatát nem tudom elválasztani az alatta levő műanyag béléstől. Kicsavartam az ajtó hátulján két lemezcsavart, de az ajtó továbbra sem engedi el a vaslemezt. Hogy tudom a vaslemez külső burkolatot mégis leszedni anélkül, hogy a belső műanyagot eltörném ? Szeretném még használni a gépet. A válaszokat a hummer@enternet.hu címre kérném, mert azt állandóan tudom olvasni.
A mellékelt képen van a mosgép ajtaja, aminek a külsejét szeretném roncsolásmentesen eltávolítani.
Köszönöm a segítséget.
Tisztelt Tanyalakók!
Javítottam fenti mosógépet, de most már kiakadtam vele.
Úgy kezdődött, hogy nem indúlt el semmi. Nekiláttam mindent ki takarítottam, motorba új szénkefék, dobcsapágy csere, ajtókapcsoló javítás, panelon triac csere. Ugyanis az ajtókapcsoló hibája szét pukkasztotta az ACS108 triac-ot.
Próba mosás, minden OK. Mosógép vissza gazdinak, lové zsebben. Másnap, telefon, nem jó a mosógép. Megint ki, na most meg az F26 hibakódot produkálja. Sok topikot végig olvastam ami ezzel a témakörrel íródott. De nem tudtam meg javítani. Ha leveszem a PTC csatlakozót, akkor a gép F05 hibakódot produkál, és elindítja a lúgszivattyút, megy míg ki nem kapcsolom. Ezért a pumpa triac és környéke szerintem jó. Ha vissza dugom a PTC csatlakozót, akkor vissza jön a F26 hibakód.
A kérdésem az lenne, hogy tudnám ezt a hibakódot el felejtetni.
Eepromot nem tudok frissíteni. Ha esetleg valaki vállalná, lehet, hogy ez lenne a megoldás.
Köszönöm a segítségeteket.
Mekmuki
A mosogép áram alatt van, de a progamatorban valami leégett és még a kijelző sem gyulad ki, igy semilyen hibakodot nem produkál.
A tanyán van SM benne kapcsolási diagram, de nekem a programatorhoz kellene vmi rajz mivel az egyik ellenállás eléggé fekete igy szinkodot nem tudok leolvasni, kiforrasztva nem vezet <- R020