Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

ZANUSSI FL622C

WASHING-MACHINE - SERVICE MANUAL
Type: (ZIP)
Size
5.6 MB
Page
---
Category
WASHING-MACHINE
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar zanussi manual?
Document preview [1st page]
No preview item


No preview item for this file.

Possible causes:
  • No preview picture generated yet.
  • It is not a pdf file.
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    ZANUSSI FL-622C FL622C FL 622
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant WASHING-MACHINE forum topics:
Zanussi TL-522c mosógép csapágy cseréje megoldható a csapágyház roncsolása nélkül?
Sziasztok. Sajnos ilyen tipusú gépet még nem csapágyaztam,a kérdésem az lenne,hogy a fém csapágyházból ki lehet-e ütni a csapágyat?Vagy ez is olyan megoldású mint a mostani electroluxok,hogy ki kell esztergáltatni a csapágy elötti részt.A gép csak hétvégén kerül hozzám,és szeretném tudni,hogy mire készüljek. A válaszokat előre is köszönöm! üdv:István.
zanussi zdf26001xa mosogatógép vízszint szabályzó probléma (megoldva)
Sziasztok:van a fent nevezett gép amelynek tönkre ment a vízszint szabályzója a (ferrit mágnese fekete masszává vált)így nem érzékeli a vizet.A kérdésem az lenne,hogy ez kompatibilis-e más gépével amelyben ilyen típusú vízszint szabályzó van vagy ez is már valami felprogramozott piszok.Az elektronika részét nem látom a kis műanyag házban.Ha valaki cserélt már ilyet és elmondaná a tapasztalatait vagy tudja a választ a kérdésemre azt megköszönném.Az orczy-nál van elektrolux-é,egyébként erről beszélek a mi a csatolt képen van.A hozzászólásokat előre is köszönöm.ÜDV:LACI Megjött a cucc és megy rendesen.
ZANUSSI 36340XB bekötése
Sziasztok! A ZANUSSI 36340XB beépíthető kerámia főzőlap bekötése kellene.Keresésre nincs találat. Csatlakozó nélkül adták,230V-ra de négy eres a hálózati kábele(barna,kék,fekete,sárga) A sárga egyértelmű és másik kettő, de a negyedik? Köszönöm a segítséget előre is. Üdv.:Zola MEGOLDÓDOTT!!
SOS! Zanussi FAE 825V mosógép eeprom
Üdv! Érdeklődnék, a fent nevezett mosógéphez, nincs valakinek eeprom tartalma? :help: Vagy hol lehet mosógépekhez eprom tartalmat találni?
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce