Sziasztok!
Ugyan találtam ezzel foglalkozó topikot: https://elektrotanya.com/content/zanussi-lok3004-termosztat-csereje-mas-tipusra de ott nem tudok hozzászólást írni, ezért itt szeretném feltenni a kérdéseimet.
Anyu fenti hűtőjének a fagyasztó része rendben működött, de a normál nem, be sem indult a kompresszor. A jelzett topik vezetett nyomra (eddig a hűtők nagyon távol álltak tőlem), kiszabadítottam a termosztátját. A csatlakozók lehúzása után (természetesen feszültségmentes állapotban) a betáp és a kompresszor kivezetései között 81,2 kOhm-ot mértem.
Nem ismerem a hűtő termók működését, felépítését, de feltételezem, hogy ez nem nagyon OK??
(Magát a termót nem boncoltam fel, így nem tudom, hogy ez az érték a belső kontaktusainak az oxidosságából eredhet-e, vagy esetleg van beépítve benne egy ellenállás, és azt mértem.)
Ezután a fagyasztó részt kikapcsoltam, majd a lehúzott betáp-kompresszor csatlakozók közé áram mérőt iktatva feszültség alá helyeztem. Nagy örömömre azonnal beindult a normál kompresszor, a kezdeti 3-4 A-es áramfelvétel néhány másodperc múlva 620 mA környékén állapodott meg, és érezhetően hűteni is kezdett.
Szerencsére kapható a benne lévő Ranco K59H2840 termosztát, így holnap szakember tetemre hívása nélkül is meg lesz oldva a probléma.
Csak a saját tisztánlátásom miatt azért még egy kérdés...
A hűtő termosztát lent, a párologtató lemezre rögzített kapillárissal a -x fok alatt szükséges kikapcsolást, fent, magában a termosztátban pedig a +y fok felett szükséges bekapcsolást érzékeli, valósítja meg??
Elnézést a talán láma kérdésekért, és előre is köszönöm a válaszokat!
Jó éjt Mindenkinek. A gépet akárhova kapcsolom, motor nem mozdul. Ha tekergetem a programkapcsolót, vizet vesz, kinyomja, de a motor meg sem mozdul. A programkapcsoló motorja szintúgy. Méricskélés közben a vezérlő ic egyik lábához érintve a műszerzsinórt, a motor felpörög egy másodpercre. Mondjuk úgy, rúg egyet. Az elkón -1000/6.3V-, 5,3V, az ic-n 5.2. És most jön a döbbenet. Fogtam a panelt, elvittem Dr. Merzához. Van, ki e nevet nem ismeré? Alig két hét elteltével jő az sms. Hiba nem jelentkezett.
Tudja valaki miféle periféria-hiba tud olyat okozni, amitől a vezérlő meg se mozdul? Már anennyiben a programkapcsoló tényleg jó.
A segítségeteket szeretnék kérni a gépel kapcsolatosan a mosás közben le áll a mosógép de néha ha úgy gondolja magát végig mos és a centrifugálásnál áll le mi lehet a hiba merre induljak el .
Sziasztok, fenti gépezet nem indul, ajtó sem zár be. Az egyik szélső LED 11 pirosat majd egy zöldet villan. Táp jó, triac cserélve, panel hiba mindenképpen, mivel egy másikkal megy a masina. Ebben kérnék tanácsot. Köszönettel. Imre (AKO panel, proc.: MC9S08AC60, táp LNK304)