Volna egy nagy kérdésem.
Van 1 Panasonic SA-AK200-as mini hifim.
És olyat csinál hogy bekapcsolom szól kb:1percig és kikapcsol.
És ilyet ír ki hogy F61 vagy FG1 a kettő közül valamelyik.
Nem tudja valaki mi lehet a baja?
Várom a válaszokat.
Előre is köszi.
Sziasztok!
Nevezett házimozi erősítő hibásan került hozzám, bekapcsolás után pár másodperc múlva kikapcsolt és villogott a standby LED.
Két hibrid végfok van benne STK 442-070 és STK 443-070, kivettem őket és az utóbbit mérések alapján hibásnak találtam.
Megrendeltem az újat, kicseréltem és összeraktam az erősítőt, tehát a hátlap felrakva és az összes csavar benne.
A jelenség annyit változott hogy most már nem kapcsol ki és szerintem minden funkciója állítható, de a hangfalakból csak halk sistergés hallható, ja és a tuner keresője sem áll meg autómata kereséskor. Próbáltam külső jelforrásról is de így is néma.
A végfokok hűtőbordáján van két fesz.stabilizátor 7912 és 7812, ezeken a feszültségek rendben vannak, kis értékű ellenállásokat átnéztem nem szakadtak és zárlatot sem találtam.
Összerakva elég körülményes a méregetés benne a panelek elrendezése miatt.
Ehhez kérném a segítségeteket, mi okozhatja ezt a hibát? Mit kellene alaposabban átnéznem?
Üdv.
Megoldva: "Inhouse" és "Agressiv" nyert. A külső HDD-t az erősítőbe dugva megszűnt minden hiba, akadásmentes másfél órán vagyok túl.
Valószínűleg az van, hogy a TV-n nincs ventilátor, ezért valamilyen ARM-os rendszer van benne. Ezek a rendszerek - a telefonokhoz hasonlóan - teljesítménykorlátozással tudnak hűlni. Ha érzi az elektronika, hogy meleg van, akkor lentebb veszi az órajelet. És ezért lehetett, hogy fél óra után már elég meleg volt, belassított a TV a hűlés miatt.
A full HD videót még éppen elvitte, de emelett a Dolby Digital-ra már nem jutott elég kraft.
Ezzel szemben az erősítő hűtőventilátorral van ellátva, így ott nem szükséges lassítani az órajelet, ha meleg a helyzet. Mindenkinek köszönöm a választ, magamtól nem jöttem volna rá ilyen hamar. Örülök hogy megoldódott.
Boldog új évet mindenkinek!
A téma részemről zárható.
Üdv - prwnd
********** ********** ********** *** ********** ********** **********
Sziasztok!
Én sosem szerettem az erősítőket, most sem értek hozzájuk. Megpróbálom olyan röviden leírni a problémámat, amennyire a részletek engedik:
Adott egy 2013-as Samsung UE40ES6540 TV (
csatlakozók itt), ami külső HDD-ről tökéletesen játsza a médiatartalmat. Szerettem volna 5.1-es hangot élvezni, ezért be lett szerezve egy 2012-es Samsung HT-E4500 home theater (
csatlakozók itt).
A home theater "HDMI out" kimenete a TV "HDMI in (ARC)" (audio visszacsatolásos) bemenetébe van dugva 1.4-es típusú, aranyozott csatlakozóval ellátott HDMI kábellel, amire én nem panaszkodok. Megy is a hang, azonban ritkán,
kb 45 percenként megakad 0.5 de max 2 másodperc időtartamra, majd megy tovább.
Ez
akkor is megtörténik, ha TV adást nézünk külső hangszórókon keresztül!
Olvasgatás után én a HDMI technológiájából adódó szinkronizációs folyamat közben bekövetkező hibára gyanakszok, ha szinkronizáció közben hibát kap, akkor újraindul az adatfolyam. Véleményem szerint emiatt akadhat a hang, és nincs mit tenni ellene. Ez egyáltalán nem biztos. Valahol azt írták, hogy eltérő évben készült termékek eltérő típusú HDMI-t használnak, és az eltérés miatt is történhet akadás. A lényeg, hogy nagy valószínűséggel a HDMI-nél kell keresni a hibát.
Azonban a TV-n van "digital audio out (optical)", az erősítőn meg van "digital audio in (optical)". Az optikai kábel szerintem működik, vörös lézer jön a végéből, ha a TV-be dugom, ráadásul szomszéd szerint is működik.
Azonban a home theater-t sehogy sem bírom rávenni, hogy ezt a hangforrást használja:
Ha a TV "HDMI ARC in" bemenetéből átdugom "HDMI DVI in" vagy "HDMI (normal) in" bemenetre hogy véletlenül se kapjon hangot HDMI-n keresztül, akkor látom a házimozi kezdőképernyőjét (tehát képet látom), majd kiválasztom hogy ne fm rádiózzon, ne lemezt keressen, hanem digitális bemenetet használjon, akkor egy pillanatra felvillan ez a kép.
Várja a "digitális be" jelet. Még nem dugtam be az optikai kábelt, de ez rögtön eltűnik, átvált TV adásra, és nem lesz hang (jelet talált). Valószínűleg érzi a digitális jelet (van HDMI), de direkt nem az audio visszacsatolásosba dugtam, azaz nem kap hangot.
Hogyha bedugom az optikai kábelt a TV kimenetébe és a házimozi bemenetébe, és mégegyszer megcsinálom ugyanezt, akkor sem lesz hang, azaz CSAK a hdmi-t használja, optikait nem.
Gondoltam akkor vonjuk ki a HDMI-t, hogy ne zavarjon bele az optikai kábelbe. A házimozi S Video out-ját bedugtam a TV bemenetébe. Így ugye nem észlel digitális jelet, de mégis látom a menüt.
Kiválasztom, hogy digitális hangbemenetet szeretném használni.
Kiírja, hogy várja a jelet (fenti linkelt kép).
Hiába van bedugva az optikai kábel, nem lesz hang és tovább várja a jelet.
Úgyhogy bármit csinálok, optikai kábelen érkező hangot sehogysem nyomja ki a hangfalakra. Csak akkor van hang, hogyha audio visszacsatolásos HDMI-t használok, ami véleményem szerint a hang akadások oka.
Elég sok variációt leírtam fentebb.
Hogy bírhatnám rá, hogy HDMI-s hang helyett az optikait használja?
Mit csinálok rosszul?
Mi mástól akadhat ritkán a hang, még TV műsor közben is a külső hangszórókon?
Válaszokat előre is köszönöm.
Hihetetlen, hogy annyi szabvány és technikai eltérés van, hogy lassan villamosmérnöki végzettség kell, ha valaki hd filmet szeretne nézni térhatású hanggal.