Szép napot Úrak!
Egy érdekes kérdés, megoldást, okát keresem a fent nevezett TV ethernet csatlakoztatásával kapcsolatban.
Hálózat a TV-hez úgy lett kialakitva, hogy a ház központi router wifi jele egy másik router (MR50G) bridge módban továbbit wifi jelet más készülékeknek, ennek a routernek a LAN portja csatlakozik a TV-hez.
Probléma pedig a következő, ha az MR50G frissen van konfigolva, a LAN porton egy laptoppal csatlakozva a sávszélesség 70Mbps körül van, ha rácsatlakozok a TV-re és inditok egy Youtube videot, az nehezen tölt be és akadozik. Ha ezen a LAN porton újra csatlakozok egy laptoppal, az újra mérem a sávszél csak 10Mbsp.
Egész addig marad ez az alacsony sáv, amig routeren nincs reset és bridge újra konfigolva. Utána laptoppal ismét 70Mbps.
Sziasztok!
A fenti gépben zárlatos lett a ledmeghajtó áramkör FET-je.
Nem tudom beazonosítani, a rajzon is csak pozíciószám van: QB801
A tokon CA6N13 felirat olvasható.
Tud valaki segíteni a beazonosításban?
Előre is köszi!
Hellótok!
Segítséget szeretnék kérni, egy Samsung UE40J5150S TV ügyében:
A hibajelenség: hang van kép nincs.
Háttérvilágítás működik., szépen szabályoz.
A táp panelről eljön a 13V (igaz, csak 12,75V), kondenzátorok nem púposak.
Vagy a T-CON panelre gondolok, (RUNTK 5538TP), vagy a vezérlőre (BN41-02098B), ami a hibát okozhatja. De nem tudom, hogyan tudnék megbizonyosodni, hogy melyiket rendeljem, mert bár nem dága panelok - használtan -, de miért vagyem meg azt, nem hibás?
Szóval ebben kérem a segítségeteket.
Ha van esetleg valamelyikőtöknek eladó, a fenti panelokból, az is érdekelne.
Köszönettel:szuts
Sziasztok! Gyors menetnek tűnt,de...Sortranya hibával került hozzám a tv. Már az is gyanús volt hogy konkrét okát nem találtam miért ment tönkre. Visszafutás kondi ok,sortápfesz ok(135V),meghajtójel megvan. Izzóval indítva ok,ezután jöhet az éles próba:elsőre indul,tökéletes kép,hang,látszólag minden jó. Félórai üzem után vége. Új tranyó halott,a hűtőborda foghatatlanul forró. Szóval nagyon melegszik,ez öli meg. Tudom meg kéne erőltetnem kicsit az agyamat,de ha valaki átesett már ilyenen, megköszönném a segítségét!