Szevasztok!
Az utcánkban egy alacsony nyugdíjú (rokkantnyugdíjas) srác a digitális átállás miatt "szaküzletben" megvásárolta a kapható legolcsóbb (Orion) boxot közel 8 eFt-ért. Régi szines tv-je van szintén Orion DVD lejátszóval. Eddig is csak az ingyenes csatornákat nézte, nem akart kártyás boxot venni. Hazavitte a készüléket, és bekapcsolta. A tv-n a kép össze- vissza ugrált. Egyszer a digi adást, aztán az analóg adást vette, majd ismét a digit, pár másodperces váltással. Mivel a szintén Orion márkájú DVD lejátszója rendesen működik, meg volt győződve róla, hogy a box a rossz. Visszavitte az üzletbe. Ott előtte kipróbálták, és hibátlanul működött. Otthon ismét összerakta a tv-vel, és továbbra is rossz volt. Ekkor keresett meg, hogy nézzek a készülékre. Rögtön láttam, hogy kapcsoló feszültség probléma. Rámértem, és a "szabványos" 12 V helyett csak 5,5 V volt a csatlakozóján. Együtt mentünk vissza az üzletbe, ahol az üzletvezetőnek fogalma nem volt, a kapcsoló feszültségről. De rendes volt, és kibontott több készüléket, egyiken sem volt még 6 V sem. Nem tudtunk mit csinálni, megnéztük az árban következő Wayteq boxot. Abból már majdnem kijött a 12 V. Megvettük, és otthon hibátlanul működik a tv-jével. Megértem, hogy a gyártó ott spórol, ahol tud. Az újabb készülékek pedig már valóban működnek 5 V feszültségről is. Csak az a baj, hogy akik a legolcsóbb boxot keresik, azoknak valószínüleg a tv-jük sem a legújabb. Így azokat kényszerítik drágább boxok vásárlására, akiknek úgy is alacsonyabb a jövedelmük. Nem tudom nem e érne meg egy hivatalos vizsgálatot.
Üdv: Gyula
Üdv!
A fenti gép a címben jelzett hibát produkálja. Bekapcsolás után minden normális, majd pár perc múlva halkulni kezd és teljesen elmegy a hang. A tv scart-ról megy , másig tv üzemel róla, a tv nincs nálam. Érdemes evvel foglalkoznia helyszínen vagy main hibás, esetleg ha valaki látott már ilyet ? Köszönöm a figyelmet !
Sziasztok!
Fent nevezett készülék CY-HH032AGLV2H diszpláj, PSLF620S06A BN44-00696A táp.
Sajnos nincs nálam, nem tudok mérni, manuált nem találtam.
Kérdésem: elvileg 7 LED (per csík) * 3 csík = 21 LED van benne.
Képet találtam a tápról, "LED Output: 76V/450mA"
Ezek alapján az összes LED sorba van kötve.
Viszont érdekes a csatlakozó (16 lábú!) kiosztásban:
1: NC, 2: 3+, 3: 3-, 4: NC, 5: NC, 6: 2+, 7: 2-, 8: NC, 9: NC, 10: 1+, 11: 1-, 12: NC, 13: NC, 14: NC. 15: IF2, 16: IF1
Ezek szerint 3 csík külön van hajtva?
Ha valaki tudja, hogyan van kötve, kérem, árulja el!
Köszönöm:
Péter
Sziasztok!
Adott egy Samsung UE40D5000 típusú TV készülék.
A tulajdonos elmondása szerint kábeles digitális programok vétele (DVB-C) esetében több programra kiírja, hogy kevés vagy nincs jel, ugyanakkor a másik TV készüléke ugyanerről a TV csatlakozási helyről rendben üzemel.
DVB-C vétel esetében csak pár decibel az a jelszint tartomány, ahol a kép teljesen jó majd szétesik.
Mi a tapasztalatotok?
Mennyi különbség lehet érzékenységben az egyes TV készülékek között.
Például DVB-T távolsági vétel esetében én már tapasztaltam, hogy az új készülékkel nem jött semmi, viszont egy régebbi, más típussal az idő 99%-ban hibátlan vétel volt.
Üdv.: Kumi