Tiszteletem a Tanyalakóknak!
Egy olyan mechanikus számláló megoldásán töröm a fejem, melyet be tudok állítani, max. öt ciklusra,(éltárcsa,-forgatógomb,-stb) és a működtetett szerkezet, egy-egy folyamat befejezése után, léptet ezen a számlálón visszafelé egyet. Akár, egy elektromosan vezérelt kilincsművel, és az utolsó, tehát az egyes szám megjelenése az utolsó, a befejező ciklus.
220V~ relékkel vezérelt öreg korcsolyaélező gépről van szó, melynek, teljesen azonos típusjelzésű utódja, már mikrokontrollerrel van vezérelve, és természetesen ezt a funkciót tudja.
Végső esetben, építek, egy digit visszaszámlálót, de az nem autentikus, egy ilyen öreg gépben.
Minden létező akár agyamentnek tűnő ötletet szívesen veszek.
Hasonló megoldásra kitalált szerkezet képét, leírását, műszaki doksiját, sem vetem meg.
Válaszaitokat nagy érdeklődéssel várom.
Üdvözlettel:
exGelkás
Sziasztok,
Segítségeteket szeretném kérni, hogy Exitec motoros kapunyitóhoz rendeltem egy FR-36 tipusú távirányítót.
Ez az eredetivel megegyező kinézetű és ehhez a kapunyitóhoz való a gyártó szerint is.
Az lenne a kérdésem, hogy ez programozható e egy jól működő másik távirányítóról vagy csak a vezérlő elektronika segítségével.
Egy társasház automata kapuját vezérli ahol lakom és csak egy darabom van ezért szeretnék még egyet viszont ha nem szükséges nem mászkálnék fel a motorhoz amenyiben anélkül is fel lehetne programozni.
segítségeteket köszönöm
Üdv
Gyula
Sziasztok!
Na, ilyen hibajelenséggel még nem találkoztam, leírom, hátha tud valaki segíteni!
Elektromos bicikli töltő, két ledes, teteje kicsit púpos, púpban kis ventillátor. Akksi csatlakozója mint a bnc, kör alakú. A töltő alján egy nagyobb papír, rajta a típus, meg az értékek: szekunder fesz: 44V(1,8A)/58V(1,8A).
Itt vetődik fel az első kérdés, na most akkor melyik? Aztán a töltőfesz kimeneténél másik cimke melyen a 36V olvasható. Kivülről ennyi. Mérésre a töltő működik, üresen 59-60V-ot ad le.
Belülről: panelt jobban megnézve valami QB36 vagy QC36 felírat található a panelen (rézfólia szöveg nem szita), szekunder oldali kondi feszültsége 65V (220uF). IC-k hibalehetősége kizárva, mind cserével próbálva - 3842, lm358, tl431. Ellenállások kimérve, jók mind, primer és szekunder köri pufferelkók szintén kipróbálva, azok is jók! Tulajdonképpen olyan, mintha ez így lenne jó!
Azonban!
A TL431-nél az osztó úgy van beállítva, hogy ha kiszámolom a szabályzott feszültséget, akkor az jön ki, ami a kimeneten is mérhető. Ha az osztót átméretezem, hogy a kimenő feszültség 44V legyen, akkor az tényleg 44V-ra áll be! De ezzel még nincs vége. A trafónak két szekunder tekercse van. Az egyik a töltőfeszt szolgáltatja. A másik tekercs egy sima dióda-ellenállás-pufferkondi-zénerdióda kompozícióra dolgozik, mely a LM358-at táplálja. A zéner feszültsége 12V az adatlap szerint, mérés alapján 12,4V. Viszont! Ha beállítom az osztót, hogy a 44V legyen a kimenő feszültség, akkor itt a zéneren csak 10V-ot (!) mérek, de látszik, hogy a zéner még nem szabályoz, mert a dióda-pufferkondi feszültsége is ugyanannyi, 10V. Tehát olyan, mintha ez meg kevés lenne az egész cuccnak, vagyis tényleg 56V-ra lenne méretezve a trafó?
Na, ilyet nem láttam még! Valaki esetleg?
Köszönöm!
Üdv!
Imre
Sziasztok,
hoztak hozzám ma egy Solder Peak SP80-as forrasztó állomást olyan gonddal hogy 150 fokra állítva is füstöl a páka. Bekapcsolás után 150-re állítva valóban felmegy 400 fok felé is. Hitelesített hőmérővel mérve. Szétszedtem a pákát és kicsit meglepődtem :D Nincs thermo elem :S Kerámia fűtőrúd amire megy a kék és piros vezeték (G-R) és körülötte egy spirál rugó amire megy a fekete vezeték (E) jelöléssel. Valaki megvilágosítana eme megoldással kapcsolatosan? :D Nagyon nem értem a működését hogy mi alapján méri hőfokot.
Üdv.: Irkax