Sziasztok!
A képen látható Honda fejegység bekötésében szeretnék segítséget kérni. Az oldalára ez van írva BB717PO. Több infóm nincs róla. A piros nyíllal jelölt csatlakozólábakra adtam tápot, és a házra földet, de ez még kevés a bekapcsoláshoz.
Üdv.
Üdv Mindenki!
A fenti készülék távirányítója hol megy, hol nem.
A távadó IC típusa JT-7062-2. Az IC körül minden alkatrész átnézve, Infra LED ellenőrizve, a tápot az IC megkapja. A panel erős nagyítás alatt is és a szakadásvizsgálóval is mérve hibátlannak tűnik.
Van rajta egy 3,64MHz-es 3 lábú rezonátor, aminek működését oszcilloszkóp hiányában sajnos nem tudom ellenőrizni, pedig én arra nyanakszom, mert gyakran koppant a padlón.
Szerintetek mi más lehet még?
Az alábbi távok jók elvileg hozzá:
- RAV14 V694130
- RAV205 V4732200
- RAV206 V6940901 és V6940900
Köszi
Sziasztok, hozzam kerult egy Technics SU-X880 tipusu erosito eleg megviselt allapotban. Valami folyadek omolhetett bele, raadasul az emlitett ic kornyekere, igy azt hiszem kinyirta az ic-t. Vegigmertem az egesz erosito reszt, talaltam nehany szakadt ellenallast (jellemzoen a tapagakban), csere utan a -12v stab tranzisztor es az AN7062 nehany masodperc alatt forro. Ha a feltett kerdesre a valasz nemleges, volna egy masik kerdesem: hogyan tudnam ellenorizni a vegfok ic (SVI4004) mukodokepesseget, hiszen ha kiveszem az AN7062-t, a v.amp bemenete nem fog beallni 1.2v-ra. Lehetseges, hogy a +12v-rol ellenallasosztoval beallitsam neki az 1.2v-ot?
Sziasztok! Meg kellene csinálnom egy ilyen erősítőt. A jobb oldalán a két végtranyó zárlatos. Eredeti nincs, így próbáltam helyettesítőt keresni, találtam is, de a lábkiosztás más. Azokat átdrótozom. Teljesen biztos vagyok benne, remélem jó gondolom, hogy újra be kell állítani! Van is benne két poti, dc-balance, dc bias. A kérdésem, hogyan végezzem a beállítást? A menetét le tudnátok írni? Köszönöm!