Kedves kollégák! Ritkán foglalkozva TFT-vel kérem tanácsotokat! Az ACER AL1714 monitor normálisan indul (kifogástalan világosságú és szinű ACER felirat) de utána a számítógép képe "túlvezérelt" jellegűen világos, a fekete világosszürke. Ugyanakkor az OSD menüt kérve az kifogástalan világosságú és szinű az általa elfoglalt képtartományban.. Cseréltem a main-board panelt, a jelenség változatlan. E pontnál kérem tapasztaltabbak segítségét!
Köszönettel: mehringa
Sziasztok,
megakadtam egy ilyen monitorral. Kb. 1 éve javítottam, akkor át lett kondizva (beleértve a primer puffert is) és működött is.
Most konnektorba dugva egy pillanatra narancssárgán felvillan a LED, azon kívül semmi. Háttérvilágítás sem indul egy pillanatra sem. 12V és 5V megvannak, 3, 3V is jónak tűnik de életjel nem látszik a LED egyszer felvillanásán kívül.
Mi lehet? Eddig táp-inverterjavításra mind elindult...
Köszi.
Hali!
Van nálam egy ilyen moncsi, tud valaki hozzá gépkönyvet?
Az a hibája hogy gondol egyet kikapcsol aztán be és így tovább, ezt hidegen melegen is megcsinálja...
Köszi!
Attila
Sziasztok acer AL1731 tipusú monitorba keresek kijelzőt aminek a tipusa HT-17E12-200 törött is érdekel de jó állapotú is. Üdv