Kérdésem volna!
A fent említett laptop kezeli-e az 1600Mhz-es memória modulokat alapból,
vagy bios frissítéssel,vagy felejtős?
Köszönettel!
Üdv!
Tanácsot, ötletet kérnék a számítógép-guru Tanyalakóktól. Van egy címben szereplő notebook, amit nem lehet bekapcsolni.
Tápra/töltőre dugva jelzi a töltést, majd a feltöltött akkut. A bekapcsológomb megnyomásakor egy másodpercre felpörög a HDD és a venti, majd leáll. A ledeket kezeli, a kijelző sötét. Ugyan ezt teszi kivett akkuval, HDD-vel, RAM-mal, BIOS-elemmel is. Adjatok valami tanácsot, mire utalnak az elmondottak!
Ez egy fiatal, keveset használt gép, jó lenne megmenteni a bontástól.
Köszönöm!
Jani
Please upload Acer Aspir 9100 or 9110 edl71 LA-2351 rev:1B Bios BIN Request
Bios BIN Request
Bios BIN Request
Sziasztok!
Pakolgatás közben kezembe került ez a gép. Gondoltam megpróbálom életre kelteni. Pótoltam a hiányzó vinyót és nekifogtam op rendszert telepíteni. Vagyis csak nekilálttam volna, de csupán pörgette a lemezt, nincs indítható eszköz üzenettel leállt. Gondoltam olvasó hiba, így usb-n próbáltam újra. Telepítő pendrive-ra és bios beállítás. Viszont itt is csak "reklamáció" fogadott, miszerint nincs indítható.
Kérdésem az lenne, ez valami bénaságomnak tudható be, vagy lehet halott a gép?
Mivel nem sokat értek a gépekhez, minden tanácsot örömmel fogadok. Talán még sikerül életet lehelni bele, hiszen minden más működik(működött pár hónapja) kár lenne kidobni.
Köszönettel: Kiss Z.