sziasztok
Acer Ferrari 3400 notebook setup-jába nem tudok belépni.
Egyszer összeomlott rajta a windows de hiába nyomkodom a setupba lépéshez az F2 -t nem történik semmi. Igy meg nem tudok rá semmit telepíteni mert nem tudom beállítani a bootsorrendet a setupban. Checksum errort és bad date and time -ot is üzen.
Csak nem kinyuvadt a BIOS-om? Próbáltam neten talált leírás alapján "Crisis disket" csinálni bios állománnyal együtt pendrivera ,hogy megpróbáljam frissíteni a biosát de ezzel sem történik semmi. Valamiért nem rakja fel a biosát ujra.
Kérem akinek lenne ötlete ,hogy ,hogy bírnék életet lehelni ebbe a gépbe irja meg.Kisgyerekeknek nagyon hiányzik a gép!
Apropó: notebookokban hol van vagy van e egyáltalán kis gombakku a setupadatok meg az idő tárolására mint az asztali pcknél?
előre is köszi minden javaslatot!!
sandor
Sziasztok!
A fenti netbook nem kapcsol be, a töltőre sem reagál, teljesen halott. Az alaplapon találtam két zárlatos FET-et (nem biztos, hogy FET, csak gondolom). Az alábbi felirat van rajta: BA9P11. Ez így túl egyszerű lenne, csakhogy sehol sem találok ilyen típust, adatlapot sem. Azt sem tudom pontosan, hogy mi van a tokban. Nyilván valamivel helyettesítenem kell, de ahhoz tudnom kellene, hogy mit is akarok helyettesíteni. Ebben kérném a segítségeteket.
Üdv.
Hello!
A lapopom billentyűzete önálló életet él. Sajnos ez egy Acer Aspire E5-772 modell, amin nincs külön cserélhető billentyűzet, hanem az egész felületből jönnek ki a gombok, nem szerelhető olvasztott rögzítéssel van megoldva, a csere meg nem lenne olcsó.
A gond az, hogy váratlan időközönként (3-4 nap vagy 10 perc) menet közben a sor elejére ugrik. Látszólag ilyenkor a képernyőbillentyűzeten gombnyomás nem látható.
Eddig olykor segített 1 elektromos tisztító spary-átmosás... nem a taknyozós kontaktspré, hanem a szárító tisztító.
Sajnos már az sem használ.
A szalagkábelt már kiszedtem, kicsit kihúzva is rögzítettem, semmi.
Ezt is ott kezdtem el írni, de végül mobilon fejezem be.
Mivel laptop, jó lenne nem külső bilentyűzettel használni, hanem sajáttal, de amíg nem jövök rá az okára, addig sem darabokban használnám, hanem olyan programot keresek, amivel le lehet tiltani a billentyűzetet, mert amire kell, javarészt egérrel is meg tudom oldani, de most kijelölök valamit és elengedem az egeret, eltűnik a kijelölés, tehát használhatatlan.
De ha kihúzom a szalagkábelt, már nem laptop, csak egy asztali gép lesz és nemrég került bele új aksi (de nem a csere óta csinálja, hanem már vagy 3-4 hónapja, de nem okozott eddig gondot nagyon, csak rendszeresen felébredt, ebből lehetett tudni).
Nem ömlött bele semmi, nem lett leejtve sem.
Külső billentyűzetet rádugva nem tiltja a belsőt, tehát csak a szalagkábel lehúzása a pillanatnyi megoldás, ezt szeretném egy programmal elérni.
Szétszedéskor törnek a gombok pöckei, így ez a billentyűzet kuka, bontottat vennék!
Üdv!
Fenti gépet azzal a jelenséggel hozta a gazdája, hogy villog a kijelző. Korábban cserélték az LCD-t törés miatt, de nem az eredeti tipust hanem hasonlót tettek bele. Az villogott így tettek bele egy másik példányt. De az is villog. Ekkor került a gép hozzám.
Az eredeti LCD (Optronics B156HAN01.2) nem villog, a csere (LG LP156WF6 (sp)(b2)) rendszertelenül pár másodpercenként egy pillanatra kialszik. Sokkal gyakrabban csinálja ha a hálózatról van üzemeltetve a gép.
Az
ajánló oldalon az eredeti helyett az LP156WF6 (sp)(b1) tipust ajánlják, de az
összehasonlításban nem látok különbséget sem az eredeti, sem az ajánlott ill. beletett között.
Az LCD csatlakozóján nincs oka a villogásnak. Sem az LCD-táp (16V), sem a vezérlő jelek (engedélyezés, fényerő) nem ingadoznak. Viszont a LED csatlakozóján (kb. 36V) a villogás ütemében kb. 10V-os esések vannak. Tehát nem a LED-ekkel van a baj, hanem az inverter áll le.
De vajon miért? Miért függ a táplálás forrásától? Mindkét táplálásnál (akku, hálózat) 16V van a LED táppontján.
Mi a különbség az ajánlott (b1) és a beletett (b2) kijelző között? A (b2) valami titkolt változat lehet, mert nem találtam róla adatlapot.
Köszönöm a segítséget!
sanyika45