Sziasztok!
Adott egy Acer Aspire 7520 alaplap. Töltőt rádugva a töltés jelző LED világít, viszont a bekapcsoló gombot megnyomva nem történik semmi sem. Bekapcsoló panel volt már tesztelve másik gépben, szóval azzal nincs gond.
Ahogy láttam, ez egy eléggé sűrűn előforduló hiba ezeknél a gépeknél. Valamit típushiba lehet? Esetleg valaki tudja, mi szállhat el benne ilyenkor?
Ugyanez az alaplap van az Aspire 5310, 5520, 5720, 7520, 7720 gépekben is.
Előre is köszönöm a segítséget!
Sziasztok!
Pakolgatás közben kezembe került ez a gép. Gondoltam megpróbálom életre kelteni. Pótoltam a hiányzó vinyót és nekifogtam op rendszert telepíteni. Vagyis csak nekilálttam volna, de csupán pörgette a lemezt, nincs indítható eszköz üzenettel leállt. Gondoltam olvasó hiba, így usb-n próbáltam újra. Telepítő pendrive-ra és bios beállítás. Viszont itt is csak "reklamáció" fogadott, miszerint nincs indítható.
Kérdésem az lenne, ez valami bénaságomnak tudható be, vagy lehet halott a gép?
Mivel nem sokat értek a gépekhez, minden tanácsot örömmel fogadok. Talán még sikerül életet lehelni bele, hiszen minden más működik(működött pár hónapja) kár lenne kidobni.
Köszönettel: Kiss Z.
Üdv!
Ismerős megkeresett a laptopjával. Ez egy Acer Travelmate 4060. A panasza az, hogy túlmelegszik rajta "valami" és emiatt lefagy. Preventív intézkedésként szétszedte, megtapogatta a szerkezetet, kiszúrta, hogy az egyik IC nagyon forró, ezért tett rá egy házi készítésű hűtőbordát ami után a gép működőképes lett. Érthető módon nem akarja így üzemeltetni.
Nos, a kérdéses IC PC87541V - ez egy beágyazott vezérlő laptopokba, mindent intéz, töltés, gombok, billentyűzet, egér, stb...
Adatlapot nem sikerült róla találni, csak egy termékismertetőt:
http://www.winbond-usa.com/products/winbond_products/pdfs/APC/PC87541V_pba.pdf
Rákeresve guglival a második találat rögtön az IC túlmelegedésével kapcsolatos fórumba vezet, több tucat hasonló panasz van a neten, láthatóan típushiba. Megoldás sehol sincs leírva. Az viszont érdekes lehet, hogy kikapcsolt állapotban a töltőt rádugva is melegszik.
Találkozott esetleg valaki ilyen hibával? Maga a gép működik, számomra ez nem annyira az IC hibájának tűnik, de nem akarok nekiesni úgy, hogy még az IC adatlapja sincs meg.
Üdv,
DM
Sziasztok!
Egy Acer laptop alapon kellene cserélnem smd elektrolit kondit. Összesen 6db van rajta, ezek közül van egy olyan értékű amit magyar áruházak kínálatában nem találok, 2.5V/330 uF. Minden áruházban ahonnan szoktam rendelni ( hestore, hq elektronika, tme.eu, ret) 6.3V-tól indul a kínálat.
Hol tudnék rendelni?
Egyébként a hiba, hogy a laptop 18-25 perc működés után minden előzmény nélkül leáll. Nem normál módon kikapcsol, hanem egyik pillanatról a másikra. Próbáltam már mindent, amit eddig csináltam:
Frissítettem a biost. Próbáltam csak akkuról, töltő nélkül. Akkut lehúzva csak töltőről. Akkuról és töltőről együtt. Próbáltam windows 10 helyett USB-ről futtatható Linux-al. Próbáltam azt, hogy a biosba lépek és várok. Így is kikapcsol 18-20 perc után. Futtattam cpu stability teszt programot, de ez sem hozza előrébb a leállást, így is 18-20 percig elvan a leállásig. Lehúztam annyi perifériát amennyit csak tudtam, billentyűzet, venti, wi-fi modul, hangszórók, USB portok. Kiforrasztottam a reset mikrokapcsolót. Semmi nem segített.
Próbaképp kivettem egy kondit a proci mellől, megmérve 12960 uF!!! Két műszerrel is mértem és ugyanazt az eredményt kaptam. ESR értéke nulla.
Szóval talán megvan a hiba. Kicserélem mind a 6 kondit, ha sikerül beszerezni.
Köszi!
nils
Megoldás: BIOS ME régió hiba