Sziasztok ! A fenti akupack elektronikája meghalt ! A a kapacitás értékek a mellékelt ábrán láthatók . Ne vagyok jártas a kérdésben hogy ezek a kapacitás értékek gyengék vagy talán még jók is lehet és egy pár perces akupakba átrakva még helytállnának ? Egyszóval érdemes vele foglalkozni ? Üdv!
Üdv urak!
először is azzal kezdeném hogy inverter témában nem vagyok járatos..
szóval, van egy acer expensa 5220 as notebook-om amit egy hete szereztem magamnak.. olcsó volt, szépséghibája hdd password amit nem tudok feltörni és a kijelző tartó eltörve valószínüleg leejtették. a noti egyébként működött. ezekkel a hibákkal wincseszter nélkü olcsón hozzájutottam.
nagy sebbel lobbal nekiestem szétkaptam a kijeltőt, tartóprofilt le megforasztottam, ideíglenesen mondom egy ideig kitart. jó vissza a profil cssavarok minden, összerakom és mondom minden jó lehajtható a kijelző.
bekapcs mondom így mégiscsak jobb lessz. bekapcsolás után ért a meglepetés. a kijező halványan képet ad, gép megy, de a háttérvilágítás nem megy.
megint szétszedtem és mondom biztos elszakadt a kábel kis vékony meg minden, a inverter 5 kis kábelét átmértem, és mérésre egyik sem szakadt..
nem tudom az invertert hogy mit és mere ebben szertnék segítséget kérni?
a kábeleket nem nagyon hajtogattam szerelés közben, a csatlakozókat sem húztam le. vigyáztam rá.
itt vannak képek:
link
link
link
link
link
link
link
link
link
link
ha esetleg tudnátok segíteni hogy mi és hogy van amit meg tudok mérni. méregettem a 5 kis csatin:
első 2 gnd, 3v, 2,5v, semmi
a trafón a első 3 egyoldalon mérhető ellenállás, a másik oldalt ahol 2 láb van az egyiken mérhető a másik 3 hoz a másik semmihez sem mérhető...
Hello!
Adott egy Acer Aspire laptop, amiben elöregedett a gyári aksi és utángyártottra lett cserélve. Gariba visszavittem az utángyártottat és egy másik utángyártottat kaptam, amivel azonos a jelenség:
Csatlakoztatás után elkezdi tölteni, majd amint feltölti, onnantól kezdve többé nem hajlandó tölteni és bár folyamatosan a töltőn van, az aksi durván 2-3 hét alatt lemerül (3 nap után 72%-on van). Működik akkuról, tehát ki lehet húzni a töltőt, de visszadugva nem tölt semmit.
Próbáltam a készülék alján az akku reset gombot, de semmi eredménye.
Amint szétszedtem és lehúztam az aksit, majd visszadugtam, ismét töltötte. Ezt úgy is el tudtam érni, hogy AC módban 0%-on leállítottam a rendszert, lehúztam róla a töltőt 5-10 percig (kikapcsolt állapotban volt) és visszadugva elkezdte tölteni.
Merre érdemes nézelődni az alaplapon?
Illetve egy töltési anomália is előállt: töltötte durván 54%-ig, majd hirtelen telinek jelezte és megállt a töltés. Ezt megfigyelve vártam 2 hetet, míg ismét lemerült és most monitoroztam végig a töltési folyamatot.
Az akku lemerült állapotában 15,662V-ot ír, feltöltve 16,724V.
A második teszt esetében a töltési (lila) érték (~13,6W) 20%-os (narancs) töltöttség mellett elkezdett csökkenni, mintha csepptöltésre váltana át, majd egy hirtelen váltással 28%-nál befejezte a töltést... és az addig durván 40 perces várható üzemidő felugrott 3 óra 25 percre (a piros grafikon).
Olyan, mintha újra kéne kalibrálni az aksit, de ezt már megtettem a többszöri töltés - teljes lemerítés formájában.
Win alatt és kikapcsolt (OFF) állapotban sem tölt rendesen, tehát nem szoftver probléma, csakis hardveres és az aksi a csere miatt már kizárható.
Képek folytatódnak...
Üdv!
Fenti gépet azzal a jelenséggel hozta a gazdája, hogy villog a kijelző. Korábban cserélték az LCD-t törés miatt, de nem az eredeti tipust hanem hasonlót tettek bele. Az villogott így tettek bele egy másik példányt. De az is villog. Ekkor került a gép hozzám.
Az eredeti LCD (Optronics B156HAN01.2) nem villog, a csere (LG LP156WF6 (sp)(b2)) rendszertelenül pár másodpercenként egy pillanatra kialszik. Sokkal gyakrabban csinálja ha a hálózatról van üzemeltetve a gép.
Az
ajánló oldalon az eredeti helyett az LP156WF6 (sp)(b1) tipust ajánlják, de az
összehasonlításban nem látok különbséget sem az eredeti, sem az ajánlott ill. beletett között.
Az LCD csatlakozóján nincs oka a villogásnak. Sem az LCD-táp (16V), sem a vezérlő jelek (engedélyezés, fényerő) nem ingadoznak. Viszont a LED csatlakozóján (kb. 36V) a villogás ütemében kb. 10V-os esések vannak. Tehát nem a LED-ekkel van a baj, hanem az inverter áll le.
De vajon miért? Miért függ a táplálás forrásától? Mindkét táplálásnál (akku, hálózat) 16V van a LED táppontján.
Mi a különbség az ajánlott (b1) és a beletett (b2) kijelző között? A (b2) valami titkolt változat lehet, mert nem találtam róla adatlapot.
Köszönöm a segítséget!
sanyika45