Üdv!
Fenti gépet azzal a jelenséggel hozta a gazdája, hogy villog a kijelző. Korábban cserélték az LCD-t törés miatt, de nem az eredeti tipust hanem hasonlót tettek bele. Az villogott így tettek bele egy másik példányt. De az is villog. Ekkor került a gép hozzám.
Az eredeti LCD (Optronics B156HAN01.2) nem villog, a csere (LG LP156WF6 (sp)(b2)) rendszertelenül pár másodpercenként egy pillanatra kialszik. Sokkal gyakrabban csinálja ha a hálózatról van üzemeltetve a gép.
Az ajánló oldalon az eredeti helyett az LP156WF6 (sp)(b1) tipust ajánlják, de az összehasonlításban nem látok különbséget sem az eredeti, sem az ajánlott ill. beletett között.
Az LCD csatlakozóján nincs oka a villogásnak. Sem az LCD-táp (16V), sem a vezérlő jelek (engedélyezés, fényerő) nem ingadoznak. Viszont a LED csatlakozóján (kb. 36V) a villogás ütemében kb. 10V-os esések vannak. Tehát nem a LED-ekkel van a baj, hanem az inverter áll le.
De vajon miért? Miért függ a táplálás forrásától? Mindkét táplálásnál (akku, hálózat) 16V van a LED táppontján.
Mi a különbség az ajánlott (b1) és a beletett (b2) kijelző között? A (b2) valami titkolt változat lehet, mert nem találtam róla adatlapot.
Köszönöm a segítséget!
sanyika45
Szia!
Sajnos itt is a ledek között van egy (vagy több) hibás. Mivel áramgenerátoros tápellátása van a ledsornak, tehát nem a feszültségét hanem az áramát stabilizálja a driver (tápegység) - ezért a led szakadozásakor a feszültség ingadozik a normál üzemi és a maximális határ feszültség között.
Az még lehetséges hogy a csere kijelzőben a ledsor feszültsége magasabb vagy alacsonyabb, és a driver tiltásba megy időnkként mivel eléri az egyik határértéket. Vagy az alsó vagy a felső határt. Mérni kellene hogy az eredeti és a csere kijelző mekkora feszültségen üzemel.
0
Köszi a választ.
Nekem is eszembe jutott, hogy LED lehet hibás. De az elsőre beletett kijelző is villogott. Nem hiszem, hogy olyan szerencsétlenül sikerült volna választani a készletből, hogy két rosszat próbálnak bele.
A meghajtó panel az LCD-vel egybe van építve, ez tartalmazza az LCD meghajtóáramkörét is. A gyártó csak tudja milyen háttér fog a panelre kapcsolódni.
sanyika45
0
Szia!
Igazad lehet, ha a driver is a kijelzőre van építve akkor biztosan stimmel a feszültsége. Viszont a led hiba nagyon sűrűen előforduló hiba, esetleg lehet típushiba is ennél a kijelzőnél.
0
Ez nekem is eszembe jutott. Viszont az LCD fóliaragasztóval van összefogva körben, ezt bonthatóan (és visszaszerelhetően) megbontani nem lehet. Az egész panel cirka 2mm vastag! Igy vissza a feladónak...
sanyika45
0