Sziasztok!
Négyéves Acer 5820TG laptop kékhalálozik.
Leginkább nagyobb teljesítmény igényű alkalmazás
közben jelentkezik a probléma,pl video konvertálás.
Memória modulokat cseréltem,de továbbra is halál.
Köszönettel várom az ötleteket.
Sziasztok. A laptop akumulatorok lelkivilagat ismerokhoz fordulok most tanacsert. Adott a cimbeli laptop, a pontos tipusa jelen esetben nem nagyon erdekes. A benne lakozo akku tipusa AP16M5J. Nincs felpuposodva. Jelenseg: bar kigyul a toltest jelzo led, a csatlakozo +- pontjain merve csak 2,8 V merheto. Lehuzott csatlakozoval is ugyanennyi. Felhasitottam a takaro foliat, hogy hozzaferjek a cellakhoz, es lemertem mindkettot, egyforman 3.8V merheto rajtuk. Az akku jelen allapotaban a cellakat terhelesre nem teszteltem, lehetseges, hogy a BMS modul ment tonkre? Egy masik laptopban probalva ezt az akkut, a jelenseg ugyanaz, mig a masik laptop pupos akkujat lehet tolteni es egy adott pillanatban 7.8V mertem a csatin. Ha a BMS modul adta meg magat, meg lehet azt csinalni, hogy a pupos akku BMS-et atrakom a jo cellas akkuba? Regebb olvastam valami olyat, hogy a BMS tarol valami adatokat az akkurol. Elore is koszonom. Udv.
Üdv!
Fenti gépet azzal a jelenséggel hozta a gazdája, hogy villog a kijelző. Korábban cserélték az LCD-t törés miatt, de nem az eredeti tipust hanem hasonlót tettek bele. Az villogott így tettek bele egy másik példányt. De az is villog. Ekkor került a gép hozzám.
Az eredeti LCD (Optronics B156HAN01.2) nem villog, a csere (LG LP156WF6 (sp)(b2)) rendszertelenül pár másodpercenként egy pillanatra kialszik. Sokkal gyakrabban csinálja ha a hálózatról van üzemeltetve a gép.
Az
ajánló oldalon az eredeti helyett az LP156WF6 (sp)(b1) tipust ajánlják, de az
összehasonlításban nem látok különbséget sem az eredeti, sem az ajánlott ill. beletett között.
Az LCD csatlakozóján nincs oka a villogásnak. Sem az LCD-táp (16V), sem a vezérlő jelek (engedélyezés, fényerő) nem ingadoznak. Viszont a LED csatlakozóján (kb. 36V) a villogás ütemében kb. 10V-os esések vannak. Tehát nem a LED-ekkel van a baj, hanem az inverter áll le.
De vajon miért? Miért függ a táplálás forrásától? Mindkét táplálásnál (akku, hálózat) 16V van a LED táppontján.
Mi a különbség az ajánlott (b1) és a beletett (b2) kijelző között? A (b2) valami titkolt változat lehet, mert nem találtam róla adatlapot.
Köszönöm a segítséget!
sanyika45
Sziasztok!
Megörököltem ezt a laptopot. Gondoltam tennék vele egy próbát mielőtt keresztet vetnék rá. A gép kórelőzménye az, hogy a billentyűzetére borult egy kis makaróni, és miután a billentyűzet ki lett szedve takarítás céljából száradás után a gép nem kapcsolt be többet. Én teljesen szétbontottam a gépet, az alaplapot miután lecsupaszítottam amennyire csak tudtam, betettem a mosogatógépbe (hiszen a spagettis tányért is odatenném). Mosás után feltettem a radiátorra egy napra az alaplapot és ezek után a laptop már bizonyos szintig hajlandó bekapcsolni. Rosszabb esetben kivilágít a zöld (power) LED felpörög a ventilátor egy pillanatra de egyébként semmi nem történik (HDD nem pörög fel), változó idő után a gép magától kikapcsol és újból visszakapcsol magától, de nem éled fel. Néha azonban rendesen is be lehet kapcsolni a gépet és ilyenkor úgy tűnik, hogy rendesen működik, azaz nem teljesen, mert ha egyszer sikerült bekapcsolni akkor viszont hajlamos magától kikapcsolni... A segédtápok úgy tűnnek megvannak, tulajdonképpen mi vezérli a ki-/bekapcsolást?