Adott a cimbeli lapos, sajat gep. Alkatresznek vettem egy masik gepemhez, de megprobalnam feltamasztani. A kep a kovetkezo: eredetileg egy 500Gb hdd-vel erkezett, aminek 46% -os egeszsege nem volt biztato, a logo utan azt irta ki, hogy "automatic repair...." . Tettem bele masik hdd-t, de ugyanugy meg akarta javitani magat. A probalkozasokrol: csere hdd-rol ssd-re es vissza, valtas uefi es legacy kozott, mindket modban proba win10 telepitesevel. Minden alkalommal kudarc, vagy meg akarja javitani magat, vagy ujraindul 3-4szer es lefagy az acer logonal, vagy a win logonal.Jelen pillanatban a dolog allasa: kivettem a dobozbol egy hdd-t amin van mar telepitve win 10, es csodak csodaja - elindult. A biosz legacy modban van. Ezzel nem is lenne baj, de a hdd egy sataII 16M cache-el, es egy oreg kinai turelme kell, amig elindul. Na ezen szeretnek valtoztatni, De ez a lapos megmakacsolta magat, nem hajlando mas hdd/ssd-rol bootolni sem uefi sem legacy modban, meg keszen telepitett win eseten sem. Csak errol a regi, lassu hdd-rol hajlando mukodni.
Talalkozott mar valaki ilyennel? Gondolkoztam azon, hogy biosz frissites kellene, de ez lenne az elso alkalom nekem, igy eloszor kikernem a szamitogepes szakik velemenyet. Kerlek titeket, hogy az ekezettelen iras folott siklodjatok el. Koszonom.
Sziasztok
Acer 5 515-56, i3 11 gen laptop először azt produkálta, hogy a bekapcsoló gomb helyett, ami magán a billentyűzeten van - jobb felső gomb - csak a Win funkciógombbal kapcsolt be. Most már bekapcsolás után 5-10mp-el le is áll.
Azt próbáltam, hogy levéve az alját, kilazítva a bill. szalagkábelt, azt ujjal odanyomva indítom, majd a szalagkábel kihúzom a csatlakozóból, így külső usb bullentyűvel működik. Viszont a külső bill-el nem indul el.
A családban elképzelhető hogy valaki öntött rá folyadékot. De lehet chip hiba is?
Réfebbi topikoknál írták fúrumtagok, hogy ez Acer típushiba pl itt:
https://elektrotanya.com/content/acer-aspire-3100-billentyuzet-problema
A szalagkábelen mérjek ellenállást? A csatlakozó lábain milyen feszültségeknek kellene lenni?
kösz a választ
Kedves Mesterek!
Egyik kolléga jóvoltából kaptam a fent nevezett laptopot.
A gép hiánytalan, de sajnos jelenleg semmi életjelet nem mutat, még a töltést sem jelzi a LED.
(A töltő biztosan jó, mert a jó öreg P2-es Acer 512T akkujába életet lehelt, és működik róla.)
Eddig még csak "külső fizikai javítást" próbáltam rajta, ami a töltő dugójának mozgatását és nyomkodást, csavargatást jelent (kontakthiba keresés), de ezekre nem reagált.
A hétvégén, szeretnék nekiállni a javításnak (remélem nem lesz túl nagy falat) és ehhez várnék Tőletek tippeket, ötleteket, rajzot, egyszóval bármilyen segítséget.
Előre is köszönöm!
Üdv: Laci
Üdv!
Fenti gépet azzal a jelenséggel hozta a gazdája, hogy villog a kijelző. Korábban cserélték az LCD-t törés miatt, de nem az eredeti tipust hanem hasonlót tettek bele. Az villogott így tettek bele egy másik példányt. De az is villog. Ekkor került a gép hozzám.
Az eredeti LCD (Optronics B156HAN01.2) nem villog, a csere (LG LP156WF6 (sp)(b2)) rendszertelenül pár másodpercenként egy pillanatra kialszik. Sokkal gyakrabban csinálja ha a hálózatról van üzemeltetve a gép.
Az
ajánló oldalon az eredeti helyett az LP156WF6 (sp)(b1) tipust ajánlják, de az
összehasonlításban nem látok különbséget sem az eredeti, sem az ajánlott ill. beletett között.
Az LCD csatlakozóján nincs oka a villogásnak. Sem az LCD-táp (16V), sem a vezérlő jelek (engedélyezés, fényerő) nem ingadoznak. Viszont a LED csatlakozóján (kb. 36V) a villogás ütemében kb. 10V-os esések vannak. Tehát nem a LED-ekkel van a baj, hanem az inverter áll le.
De vajon miért? Miért függ a táplálás forrásától? Mindkét táplálásnál (akku, hálózat) 16V van a LED táppontján.
Mi a különbség az ajánlott (b1) és a beletett (b2) kijelző között? A (b2) valami titkolt változat lehet, mert nem találtam róla adatlapot.
Köszönöm a segítséget!
sanyika45