Sziasztok Tanyások.
Jaj nekem, szaporodnak a TV-k. Nem az eseteim, de alighanem szükségem lesz egy feszültségosztóra az oszcilloszkóphoz.
Nem vennék, inkább készítenék. SMD ellenállásokból meg potiból, meg ami még kell. Viszont fogalmam sincs, hogyan van kivitelezve az árnyékolás és a nyák rajzolata. :help: Persze az alkatrészek értékei is lényegesek lennének.
Valaki tud nekem ezen témakörről felvilágosodásos információt adni? Mindegy milyen iciri-piciri, agysebészetileg megoldható. :yes:
Sziasztok!
Van egy a címben említett ECL pulzusgenerátorom, amit nagy megelégedéssel használok. Elég gyors eszközről van szó, a gyári specifikációja viszont elég szűkszavú a műszer felfutási idejét illetően, ott csak annyi szerepel, hogy: <1ns. Persze ezt nem könnyű megmérni, pláne nem otthoni körülmények között.
Bent a munkahelyen viszont van egy LeCroy 2,5GHz-es oszcilloszkóp és ma végre meg tudtam vizsgálni ezen a műszeren a generátor felfutási idejét.
Álljék itt tehát tanúságul a mérési eredmény.
A mérési összeállítás: EMG 12563 -> 1m Amphenol RG-223 BNC-BNC kábel -> LeCroy Wavepro 725 ( belső 50 Ohm-os lezárás)
Ahogy a becsatolt képről is látszik a mért felfutás (10%-90%) ~425ps, tekintve, hogy a '80-as évekbeli magyar gyártású műszerről beszélünk ez több, mint kiváló eredmény. Le a kalappal a tervezői előtt!
K É P
Szevasztok Kollégák!
Sokáig nem használtam ezt a szkópot, hétköznapló szkópként az orosz C1-93 vitézkedik kitartóan, de most szeretnék feszültség méréseket végezni kurzorral, és az a csúfság ért, hogy nem emlékszem, hogy hol lehet átkapcsolni x10-ről x1 mérésre.
A "VARIABLES" gomb alatt látom ezt a feliratot, és mintha azt a gombot kifelé kellett volna húzni az átállításhoz, de finoman nem jön, erőltetni meg nem akarom.
A papír alapú használati utasítását eltettem valami "jó helyre", annak kicsi az esélye, hogy meg legyen, a manuálját letöltöttem az internetről, de az ezt az információt nem tartalmazza, inkább a javításához való.
Kérek szépen okosítást.
Üdv.: Pista.
A megoldás Uniman Kolléga jóvoltából érkezett:
A kis "SELECTOR" billentyűt lefelé billentve, lent tartva, és a "VARIABLES" gombot jobbra-balra tekergetve átkapcsolja a méréshatárt!
Köszönöm!
Sziasztok.Egy Tektronix 455-os szkopnak ujra kell epitsem a sokszorozot.Zarlatos.A kapcsolasi rajzon,nem irja hogy menyi kell legyen az anodfeszultsege.Valaki tud segiteni?Koszonom.