Sziasztok!
A fent említett mosógép mosás után, öblítés előtt leállt és indítógomb elkezdett villogni. 2017-ben vásárolt, egyszer volt csapágycsere, semmilyen hibája eddig nem volt. Hibakódot nem ír ki, csak villog az indítógomb. Indításkor 3 relé kattanás és nincs tovább. Ami át lett nézve. A szivattyúmotor hibátlan, a panelen a relék, diódák ellenállások, kondenzátorok hibátlanok. Tovább a panelt nem mértem. Kérdés, hogy érdemes-e javíttatni, vagy már az életkora miatt illő egy másikat venni és ha igen, akkor milyen tipust javasoltok. Alapelvárás 7-8 kg-os pakolhatóságú, 1200-as centri, és csak felültöltős lehet. Lehetőleg nem túl drága, igaz most ránéztem az árakra és szívdobogást kaptam.
Előre is köszönöm szépen a segítséget.
Üdvözlöm a Kollégákat!
A fennti porszívó szervízkönyvére lenne szűkségem, ha létezik ilyesmi és ha valaki közületek ki tudna segíteni egy ilyen könyvvel.
A gépet az egyik haverom hozta javítás céljából, de én még ilyen eszközt nem javítottam, csak régebbi modelleket, nem ilyen akkumulátorosakat. Én többnyire TV-k és audio eszközök javításával foglalkozom.
A porszívó nem kapcsol be, ha megnyomom az ON gombot felvillan a feltöltött akku jele és alatta az AUTO felírat, majd azonnal kialszik és a gép nem indul. Betettem töltésre, de úgy mutatja, hogy fel van töltve, mert a feltöltött akku szimbolum lassan villog.
Talán valami elektronikai hiba lehet, vagy motor ami miatt letilt. Így szervízkönyv nélkül még kibontani is nehéz, ugyanis nem szeretném ha bizonyos műanyag borítókat elrepesztenék a nem szakszerű szétbontás miatt mert nem tudom a szétszedési sorrendet.
Előre is kösz a segítséget.
B. Zsolt
Van egy adott típusú mosogatógépem, ami nem eléggé melegíti a vizet.
70 fokos állásban pl. cca. 45 fokos a víz. A szárítása sem tökéletes.
A vezérlőt már 3x oda-vissza átnéztem, nincs panel átégés, stb...
Sajnos egyelőre nincs hozzá SM (ill. elég drága letöltési oldalt találtam csak).
Szeretném lekérdezni az esetleges hibakódokat, de manuál nélkül nem akarom össze-vissza nyomkodni a gombokat.
Első kérdés, hogy melyik - itt fellelhető- manuál alapján tudnám esetleg lekérdezni, mert szinte biztos vagyok benne, hogy más gépben is van ugyanilyen vezérlő.
Nekem tapasztalatok nélkül, megérzésre az NTC gyanús. Ma szétszedtem és megnéztem milyen van benne.
Ez - ha jól látom - egybe van építve a szennyezettséget érzékelő optikai sensorral.
Ennek a száma: 111316000 (ez alapján találtam ebay-en is.)
Ebay-en ez az alkatrész 25-30 Euro között mozog. Vakon nem akarom megrendelni, mert lehet, hogy esetleg fölösleges.
Olyan elképzelhető esetleg, hogy az érzékelő része (áttetsző műanyag) elkoszolódik és ilyen jelenséget produkál? Csak mert auto programban meg "össze-vissza" hőmérsékletre melegít kb. hasonló szennyezettségű edényekkel is. (Vagy egész egyszerűen rossz az alkatrész?)
Azt látom, hogy kivenni egyszerű(nek tűnik) ezt, de nem tudom, hogy alapból azon a helyen ahonnan ezt kiveszem, várható-e a gépben maradt víz folyása, ill. ha igen, az milyen mértékű.
Ki merjem venni?
A válaszokat, segítséget előre is köszönöm.
(Belerondítottam előzőleg egy másik témába ezzel a problémával. Ha valakit ott zavartam ezzel, ezúton is elnézést kérek!)
Üdvözletem !
Van egy csapágyhibás szerkezet aminek a csapágyazását már cseréltem.
Viszont addig hajszolták amig a víz az alján már beindította a vészürítést.
Adja ezt a EFO hibakódot.
Elvileg ha már a hiba tehát a víz nem emeli meg az úszót automatikusan
kellene a programokat újból kezelni.
Már ha csak be van dugva a dugaszoló villa ürít és nem is reagál a beállító gombra.
Szóval hogy lehet ezt törölni ?
Már ha lehet.
Német Sm. et találtam de attól okosabb nem lettem.