Sziasztok!
Elakadtam a fent említett géppel.Bekapcsoláskor a legalsó kijelzőn CF hibakód jelenik meg ami elvileg eeprom hibát jelent.Többszöri ki-be kapcsolásra néha megjavul bejönnek a programok indítható és olyankor teszi a dolgát de inkább csak CF et ír.Választókapcsolót szétszedtem kipucoltam,kicseréltem de nem segített rajta főpanelt átforrasztottam,eredménytelenül.Próbáltam menet közben hajtogatni a vezetékeket de nem változott semmi.Van valakinek valami ötlete hogy mi lehet a baja,mit érdemes még megnézni?
Előre is Köszönöm!
Sziasztok!
AEG Lavamat 71739 mosás közben néha megáll (EWM panelos). Első kérdésem hogy ezekkel az EWM panelokkal csak én szívok vagy másnak is gondja van vele? Ez a gép olyat művel hogy egyszer csak megáll mosás közben. Nem mindig és nem is mindig ugyan ott. Legutoljára öblítő programra tettem és ott vettem észre hogy szinte mindig megáll. 19perces az egész program, volt hogy 9 percnél volt hogy 1 percnél állt meg. Ilyenkor csak áll a gép, kijelző mutatja a visszalévő időt és ennyi. Majd gondol egyet kb 10-15 perc múlva és továbbmegy és befejezi a programot. Amit észrevettem még hogy az ajtózár led néha zölden ég néha nem. Program közben többször is világít és elalszik. Egyszer volt olyan is hogy leállt a program közben (zöld nem világított), majd elindult a lugszivattyú (zöld világít) és megint leállt, és így tovább (pontosan elmagyarázná valaki hogy ennek a visszajelző mikor mit kéne jeleznie? Mikor zölden, mikor pirosan mikor sehogy?). Gondolom biztosan az ajtózár vezérlés okozza a leállogatást, csak az okát nem tudom. Az ajtózár amúgy ép, nincs szétégve. Elektronikán a kondik és a táp IC cserélve lett.
Köszi előre is a segítségeket.
Üdv.: G.
Sziasztok!
Van egy AEG / Electrolux CaffePerfetto gép, úgy kaptam, ingyé volt. Gondoltam, helyrerakom. Egy mikrokapcsol el volt rohadva, csere után szépen megy, de amit főz, azt én nem kávénak hívom. Normális ez?
Maximumra állítva a KV mennyiséget, darálót a legnagyobb szeműre tekerve is ami kijön belölle az áttetsző lé. Kb. erősebb tea.
Ezek ilyenek, vagy csak ennek van valami nyűgje? A daráló megy, helyére kerül a darálmány is, le is főzi, de híg. Lehet ezt valami szervíz menüben állítani, mennyit tekerje a darálót, vagy menniyt várjon a vízzel, stb? vagy van valami olyan hiba lehetőség, ami ilyet tud eredményezni?
A legerősebb fokozaton a KV adag, amit a zacc tálba dob, az kb. megegyezik egy kapszulás/párnás gép KV adagjával.
Képeken a legerősebb lötty látható, iletve a zacc mennyiség 1 főzésből.
Sziasztok!
Aeg Protex Plus L76260TL felültöltős mosógép E45 hiba. Úgy került hozzám a gép hogy az ajtót nem zárta. Ajtózárat kivettem, látszott egy kis víz befolyás, de külön 220Vra kötve működött. Már éreztem hogy az elektronika kapott. Elektronika ki, látszódott is egy eldurrant nyolc lábú ACS1026T és mellette egy R470 ellenállás, valamint egy elszíneződött SMD 1kOhm, és egy 470 Ohm (csak a 4-es és a 0 látszódott, de a többi ilyen ACS1026T mellett 391 jelölésű, azaz 390 Ohm volt ebből gondoltam hogy ez egy 4700 jelölésű 470 Ohm lesz). Ezeket cserélve működik is az ajtózár, rendesen zár, kikapcsolás után kb. 1-2 perccel nyit.
Ami a baj hogy bármelyik programot elindítva az idő leugrik 1-re, kicsit szivattyúzik és vége. Tesztmódot elindítva E45-öt ír. Neten utána nézve ez ajtónyitás késleltető triak hibára utalhat. Hibakódokon végigfutva van ajtózár triak (gondolom amit cseréltem), hogy tudom azt megállapítani hogy melyik az ajtózár késleltető triak? Csatoltam képeket, biztos többen láttatok már ilyen elektronikát és van akinek kapásból megy.
Köszi előre is a segítségeket.
Üdv.: G.