AKAI AM-2400-hoz kellene kapcsolási rajz,esetleg szervízkönyv.Kaptam egy ilyen múzeális szép darabot,végfok tranzisztorok hiányoztak belőle.Beletettem helyette BD249-250 komplementer párt,működik,de valamiért melegszik benne egy feltehetőleg stabilizátor tranyó.Ennek szeretnék utánanézni,de amit innen letöltöttem rajzot sajnos elég elmosódott,nem igen láthatók az alkatrész értékek.Kérlek benneteket ha valaki tud segítsen.Előre is köszönöm.Rezisztor
Sziasztok. Hozzam kerult ez a cimbeli, jobb napokat is latott radios erosito. A kijelzo hattervilagitasara szolgalo izzot kellett cserelni, es mukodik is. Csak eppen 0.1MHz-el nagyobb frekit ir ki, mint a valodi. Ez a problema mibol adodhat?
Hello.A fent emlitet tuneren nincs FM adás.Segitséget kérnék a javitásban-hozzáteszem nem nagyon értek a rádiokhoz-de ha nem olyan bonyolult,akkor megprobálom én,ha nem megy,akkor eladom igy hibásan.Rajzot nem találtam hozzá-vagy csak nem jól kerestem.Köszönöm.
Köszönöm mindenkinek a segitséget.Rádiotechnikában egyátalán nem vagyok jártas,igy talán feltünt volna egyböl-vagy,ha teszek el képet a készülék belsejéröl-akkor a tanult szakembereknek,hogy a forgókondenzátor tetején levö kondenzátorok eredetileg nem képezték a készülék eredeti alkatrészlistáját.Ahogy lejebb emliteték,valószinüleg átvolt hangolva keleti normára anno.A kondenzátorok eltávolitása után a trimmer kondikal sikerült beállitani a megfelelö ferki helyeket,és jelerösséget.Jelenleg tesztelem,hogy az adok nem másznak-e el.
Sziasztok!A fenti erösítőröl és tunerról keresek rajzot!Nem tud valaki segíteni?