Címben említett HiFi minden része működik, viszont a CD lejátszónál az alábbi a gond:
- nem hajlandó következő/előző számra léptetni, csak ha kézzel rásegítek a lézerfej mozgató mechanikára
- csak lassan képes a sled motor mozgatni a lézeregységet (lejátszás és tekerés)
- a lemeztálca kinyitásakor sem hajlandó alaphelyzetbe állni a lézerfej
A fejszánt és a mikrokapcsolót (lézerfej végállás kapcsolóját) már tisztítottam többször is, kézzel mozgatva akadálytalanul jár. Kábeleknél kontakthibát nem tapasztaltam.
A modell belsőre egyébként megegyezik a Daewoo AMI-316R típussal.
Mi lehet a gond ha már ennyi mindent ki tudtam zárni?
Előre is köszönöm mindenki segítségét.
Műszerész úr
Probléma megoldva, tökéletesen üzemel...
Üdvözlet Mindenkinek.
A fent nevezett készülékkel kapcsolatban kérnék segítséget. Fél évvel ezelőtt kb fél óra használat után a jobb oldal elkezdett sisteregni,pattogni ami néha áttért a bal oldalra majd a jobb oldal teljesen elhallgatott. Most volt egy kis időm,kibontottam, a táprészben mindjárt láttam 3 db. púpos elkot és 2 db körül megszáradt kristályos anyagot. A tápba az összes elkot kicseréltem, viszont a hiba sajnos továbbra is megvan. Előre is köszönöm a segítségeteket.
Üdvözlettel: Misi
AKAI AM-2400-hoz kellene kapcsolási rajz,esetleg szervízkönyv.Kaptam egy ilyen múzeális szép darabot,végfok tranzisztorok hiányoztak belőle.Beletettem helyette BD249-250 komplementer párt,működik,de valamiért melegszik benne egy feltehetőleg stabilizátor tranyó.Ennek szeretnék utánanézni,de amit innen letöltöttem rajzot sajnos elég elmosódott,nem igen láthatók az alkatrész értékek.Kérlek benneteket ha valaki tud segítsen.Előre is köszönöm.Rezisztor
Sziasztok!
Nem találtam alkalmasabb témát,ezért ide írtam!
Adott ez a szalagos magnó.Csak a nagyobb sebességen képes működni.Hiába kapcsolom a tape selector kapcsolót, nem változik,az equalizerre sem. A kapcsolók jók,zárnak-nyitnak.Rajzról sem tudom,mi kapcsolhatja a sebesség választót,illetve van elképzelés.Van egy kapcsoló,ami a kondi-ellállással van párhuzamosan kötve, de nem szabályoz.Találkozott valaki ilyennel,vagy ismeri a készüléket?A másik,hogy ehez lehet-e beszerezni idlert és nyomógörgőt,mert nem találok hozzá.Még vizsgálódok,de hol?Vagy ez az ellenállás-kondi kombó lenne a hibás?
Nagyon köszönöm mindenki hozzászólását!Tényleg,nekem a büdös életben eszembe sem jutott volna,hogy a főtengelyen lévő persely lenne a megoldás.

Ami meg az idlereket illeti,hát tényleg húzós, mivel ezekről nem lehet levenni a gumit,egybevannak a műanyaggal.Kissé felköszörültem,márcsak -szerintem-zsírozni kell a tengelyeket,mert csévéléskor elég hangosak.Mégegyszer nagyon köszönöm!
Üdv:Sándor
Márcsak az a kérdés,hova tegyem,dugjam a perselyt meg a recés anyát,mert nincs helye.Na az is megvan,kiszedték(inkább kitörték) a kombináltfejet eltakaró burkolat felett lévő tüskét,ami ezt tartotta.Tettem helyette egy megfelelő méretű csavart, anyával.