Sziasztok!
Vásároltam egy nagyon szép karcmentes AKAI GX-4000D-t. Használat közben észrevettem néhány bosszantó dolgot. Ha kis méretű 10cm-es orsót teszek fel rá és a szalag kezd lefogyni a leeresztő orsóról elkezd ingadozni a szalagsebesség (nyávog a készülék hangja). Megtakarítottam a fejeket, nyomógörgőt és a szalagpálya összes olyan alkatrészét ami a mágnesszalaggal érintkezik, és még mindig fennáll a hiba. Mi lehet a gond? Szorul a leeresztő orsó lejátszás közben (feszesre van állítva?), vagy mindenképp a nyomógörgő gumiborítását kell cserélnem? A másik bajom.: Szereztem hozzá rengeteg POLIMER, BASF, PHILIPS, MAXELL szalagot, de csak a MAXELL-re készít szép felvételt. Az összes többi szalagnál katasztrófálisan nagy mértékű a magas frekvenciás tartományban a veszteség (8kHz feletti frekvenciákon), akár egy mélynyomót hallgatnák vissza. Itt a 40 év feletti szalagok nem betervezett oxidációs elektrokémiai folyamata a bűnös vagy a magnetofon BIAS (100kHz) áramköre? Minden vélemény, gondolat érdekel!
Kérem, hogy aki ismeri a lelkivilágát ennek a D-hajtású lemezjátszónak az segítsen. Mindkét fordulaton lassú, és nem segít a Kontakt spray vagy a beállító trimmerek mozgatása, A trimmereket ütközésig balra tekerve sem éri el a kívánt fordulatot. Minden ötletet megköszönök, kapcsolási rajzot - szervízkönyvet pedig méginkább.
köszi András
Kedves Fórumtagok,
A probléma: AKAI GX-747 orsós magnó nem indul.
A kijelzők világítanak, a tension karok működnek, a görgőt felhúzza a mágnes, de az orsók nem indulnak el egyik irányba sem.
A gyors tekercselés működik, mindkét irányban.
'Kicsomagoltam' amennyire tudtam, és a tudásomból tellett...
Az olvadó biztosítékok rendben, de a capstan motor / tengely nem forog.
Vajon elektronika, vagy motor hiba, vagy egyéb?
Videókat mellékeltem, remélem megnyitható.
Előre is köszönöm a segítséget, és esetleg egy AKAI 'professzor' elérhetőségét :)
Albert Tamás
Sziasztok!
Létezik egy ilyen lista?
Méret alapján szeretnék rendelni.