AKAI AM-2400-hoz kellene kapcsolási rajz,esetleg szervízkönyv.Kaptam egy ilyen múzeális szép darabot,végfok tranzisztorok hiányoztak belőle.Beletettem helyette BD249-250 komplementer párt,működik,de valamiért melegszik benne egy feltehetőleg stabilizátor tranyó.Ennek szeretnék utánanézni,de amit innen letöltöttem rajzot sajnos elég elmosódott,nem igen láthatók az alkatrész értékek.Kérlek benneteket ha valaki tud segítsen.Előre is köszönöm.Rezisztor
Sziasztok
A lemezjátszót bekapcsolva, forgatja a tányért, de a stoboszkópos fordulatszámjelző nem áll be a megfelelő 33/45 -ös osztásnak megfelelő jelre, vagyis ide-oda ugrál, ahogy nézem, próbálja tartani a fordulatot, de valamiért minimálisat ránt a tányéron egyet.Ez nem szíjas motorral szerelt készülék, hanem szervo motorral. A tápfeszültségben szűrőelkókat ellenőriztem, majd kapacra annyi , mint ami rá van írva, tettem mellé plusz szűrőkondikat, de a helyzet változatlan.
Szervizmanuálban lévő feszültségeket ami a motor nélkül állítandó mV pontossággal beállítottam.Viszont mihelyt a motor kábelét visszarakom a feszültség-behrapások jelentkeznek.
Véresre vakarom már a fejem... :) lehet a motor hibás? Vagy a benne levő HALL elemek?
Ha bármi infótok lenne, megköszönném.
Üdv
Szabi
Tisztelettel érdeklődnék!
Sikeresen letöltöttem az AKAI AM-U04 erősítő kapcsolási rajzát. Sajnos nem szerepel benne a hálózati trafó feszültségei csak a vezetékek szín jelölései.
Ha valaki ebben tudna segíteni, hogy mik a szekunder oldali feszültségek
Köszönettel: Szécsényi István
Sziasztok!
Kaptam egy Akai AM-37 típusú erősítőt. Már az elején feltűnt, hogy valaki barkácsolta a hangerő potit. Határolóként csavarokat ragasztott rá, hogy ne lehessen egy bizonyos szint alá tekerni, bizonyára ott már hibás volt. Az ismerősöm szerint így sokáig rendesen működött. Most azonban teljesen mindegy mekkora szintet állítok be teljes hangerővel szól. Hiába állítok a hangerőn nem változik semmit csak üvölt. Így persze sokáig nem lehet tesztelni. Fejhallgatóval próbálva sem változik a hangerő, továbbá a balance és a hangszínszabályozók is hatástalanok. Amennyiben a poti hibás, hol tudok ilyet szerezni?
Előre is köszönettel:
Alfonz Senki