Sziasztok
A lemezjátszót bekapcsolva, forgatja a tányért, de a stoboszkópos fordulatszámjelző nem áll be a megfelelő 33/45 -ös osztásnak megfelelő jelre, vagyis ide-oda ugrál, ahogy nézem, próbálja tartani a fordulatot, de valamiért minimálisat ránt a tányéron egyet.Ez nem szíjas motorral szerelt készülék, hanem szervo motorral. A tápfeszültségben szűrőelkókat ellenőriztem, majd kapacra annyi , mint ami rá van írva, tettem mellé plusz szűrőkondikat, de a helyzet változatlan.
Szervizmanuálban lévő feszültségeket ami a motor nélkül állítandó mV pontossággal beállítottam.Viszont mihelyt a motor kábelét visszarakom a feszültség-behrapások jelentkeznek.
Véresre vakarom már a fejem... :) lehet a motor hibás? Vagy a benne levő HALL elemek?
Ha bármi infótok lenne, megköszönném.
Üdv
Szabi
AKAI AM-2400-hoz kellene kapcsolási rajz,esetleg szervízkönyv.Kaptam egy ilyen múzeális szép darabot,végfok tranzisztorok hiányoztak belőle.Beletettem helyette BD249-250 komplementer párt,működik,de valamiért melegszik benne egy feltehetőleg stabilizátor tranyó.Ennek szeretnék utánanézni,de amit innen letöltöttem rajzot sajnos elég elmosódott,nem igen láthatók az alkatrész értékek.Kérlek benneteket ha valaki tud segítsen.Előre is köszönöm.Rezisztor
AKAI GX-F60 R Idler csere után azt tapasztaltam, hogy két napig tökéletesen működött jobbra, balra lejátszás, csévélés se zaj se kattogás ahogy megvan írva. Tegnap bekapcsoltam s valamiért csak balra játszik, pörget ha jobbra pörgető gombot nyomom akkor is balra pörget, jobbra a lejátszás el sem indul. Kérdésem az lenne mechanikai vagy elektronikai vonalon keressem a probléma megoldását mielőtt újra rászánom magam s szétszedem. Válaszokat előre is köszönöm.
Helló,
a témában elített erősítő kapcsolási rajzára volna szükségem, feltettem a WANTED-be. ugyanis, kinyiffant az egyik STK0070II és valaki stk0080-nal helyetesítte, de hozzáépített még egy modult, anélkűl, hogy fogalmam se nincs miért. elméletileg, az IC-k, gépkönyveit összehasonlítva, felfelé kompatibilsissek. miért kellett átalakítani, nem tudom. mivel visszaépiteném a az eredetihez lehető legközelebbi állaptba, kapcsolási rajzra van szükségem. fényképekkel is közelebb hoznám miről van szó. az igazat megvalva, nekem is STK0080-at kell beleépíteni, mert sehol sem találok 0070-et.
előre is köszönöm