Sziasztok keresek olyan tápegység rajzot, ami 0-50V lehet 
állítani és kb10A 
Sziasztok! Adott a témában megnevezett robotlámpa. Két hibája van. Az egyik az, hogy áram alá helyezve csak pulzál a benne lévő táp, ami a léptetőmotorokat és a vezérlőelektronikát hajtja. Ha hagyom így kínlódni 1-2 percig, akkor egyszercsak elindul és utána tökéletesen működik. Áramtalanítás után már indul rendesen, de ha hosszabb időre van áramtalanítva (2-3 óra), akkor ismét nehezen indul. Én elkó hibára gyanakodtam, de cserélve lett az összes a primer és a szekunder oldalon is, de nem oldotta meg a problémát. A másik hibája, hogy a benne lévő ledet tápláló táp is pulzál, ebből kifolyólag villog benne a led is. Ezt is újraelkóztam, de ez sem lett jó, viszont ez hosszabb kínlódás után sem javul meg. Szóval lényegében mind a 2 tápnak ugyan az a hibája, csak az egyik idővel elindul, a másik nem. Hol kellene keresnem a hibát ilyen hibajelenségnél? Táp IC és/vagy optocsatoló?
Üdv!
Kaptam a fentnevezettet táv nélkül. Mivel rendelni egy másik vezérlőt nem szeretnék. Arra gondoltam talán valahogy "szóra bírható" táv nélkül is. A taníthatóimat már végigpróbáltam, talán van rá megoldás ? Köszönöm, Boldog Új Évet! Minden "lakónak" !
Sziasztok!
Van egy HomEntry HE60AS-02 típusú garázskapu mozgatóm, távkapcsolók nélkül. Nem tudom eldönteni, hogy érdemes-e venni hozzá távvezérlőt, mert nem tudom hogy teljesen jó-e. Áram alá helyezéskor behúz egy relé, és bekapcsolja a világítást, majd a leírásának megfelelően, 2,5perc után kikapcsolja. Villog egy zöld led a panelon. Ha a leírás szerint megnyomom a programozó gombot, akkor 30mp-ig világít, majd újra villog. Van egy com bemenete, ahol elvileg manuálisan vezérelni lehetne, de sima rövidre zárásra nem reagál, igaz, nem tudom hogy az oda tartozó nyomógomb csak egy nyomógomb, vagy valami más lenne, mert az sincs, de elvileg világítana is. Az a nagy kérdés, hogy kinéztem egy olcsó távkapcsolót, de nem tudom hogy érdemes-e megvenni. Egyrészt nem tudom hogy él-e a vezérlés, másrészt az adónál 433mhz-t írnak, a vevőn meg 433,92 szerepel. Bővebben: Link Rádiós műszerezettség és távkapcsoló nélkül hogy tudom kideríteni, hogy egyáltalán működik-e a készülék?
Üdv:
Lacabá