Sziasztok!
Hoztak egy ilyen távirányítós autóhoz való vezérlő panelt,amiben az U5 8 lábú smd alkatrész úgy megégett, hogy nem tudom beazonosítani. Valószínű, hogyvalami dual smd fet, csak a tipusát nem tudom. Mellékelek fényképet, hátha valaki tuna segíteni a beazonosításban. Előre is köszönöm a segítséget.
Hello!
Adott egy kínai hajtogatható RGB felirat/animáció megjelenítő.
Volt már nagyon elázva (üzem közben), kiszárítás után ment tovább.
Nemrég pár csepp eső után már áramtalanítva lett még hibátlanul és ki lett szárítva, majd másnaptól már egy négyzetnyi területen a piros szín nem működik.
A legutolsó kép max fényerővel van, ott a többi rész színe is változik.
A LED-eket próbáltam mérni, mintha a többire 0,5V, ezekre 2V menne (de minden színére), így lehet rosszul mérem.
LED-et forrasztgatni nem fogok, cserelehetőségem nincs is mire, plusz egy fólián van, nem panelon.
Elképzelhető, hogy csak a meghajtásával van gond és 1 IC csere megoldaná a problémát, vagy a LED mehetett ki?
Így csak világoskéken vagy zölden/sötétkéken lehet tovább használni, ahol nem látszik a hiba.
30e Ft volt, nem dobnám ki emiatt.
Valakinek esetleg van ötlete, mi lehet a gond, netán a javításában is tudna segíteni (ha nem olcsóbb újat venni)?
Sziasztok.
A hétvégén motort cseréltem egy ilyen vasban. A következő a jelenség. Az 1-2 hengeren fűti a trafót, a 3-4 hengeren van szikra. 1-2 trafón, a gyújtás jelnél 3,4-4,2v mérhető, a másik 2 trafón 0,45 ami szikra adáskor kb 0,2v al ugrik meg. Szerintem az ecuval történhetett valami, mert kábel köteget cseréltünk benne d maradt a jelenség. Hoztunk másik ecu-t immo vevőt kulcsot, komfort modult, de azzal meg se nyikkan, a kocsi. Ha csak ecu-t cserélek teker ugyan de nincsen szikra. :( Mit kellene még cseréljek, hogy a másik ecuv-al induljon? Esetleg ezek az ecu-k javíthatóak, azért gyanakszom rá mert a rafó kábelei közvetlen csatlakoznak hozzá.
Sziasztok!
Hozzám került egy LED-es leszállófény, ami kb 30mp üzemelés után végleg kihunyt.
Sajnos a driver IC-ről lecsiszolták a típusjelzést. Maga az áramkör nem egy nagy bonyolultságú,
de hasonló drivert nem találtam még és ebben kérném a segítségeteket.
Az áramkört visszarajzoltam, bár furcsaság azért van benne számomra, az áramfigyelő ellenállások terén.
Átmértem, de gubancot nem találtam. A LED-eket nagyító alatt megvizsgálva, gyanús, hogy mindkettő eltávozott az örök elektronfelhőbe.
A NYÁK alu hordozón van, így a vonalakat nehezen lehet azonosítani, mi merre megy.
Előre is köszönöm a segítséget.
Üdv,
Nándi