üdv: találtam a lomok között a képen látható múszert, pontatlanul mér a klf feszültség méréshatárokon
Kapacitás, ellenállás mérés állásban kb.15-20% az eltérés
A tárcsa tiszta, a 7106-on a 100 mV beállítva
A legnagyobb bajom, hogy a neten én nem találok róla semmit, mintha nem is lenne ilyen műszer.
A felirat
VOLTCRAFT 7910
(Nincs előtte a VC, ami a Voltcraftoknál szokásos)
A fő panelen 42331108, a kisebb, felső panelen 4221-1115 szám olvasható
A háromlábú piezo is le van tépve valahonnan
Létezik-e ilyen műszer más gyártótól, más típusszámon?
Ha sikerülne összehozni,az unoka kapná bizonyítvány után
Bálint
Sziasztok!
Úgy gondolom, hogy nyitok egy önálló témát a frissen vásárolt szkópommal kapcsolatos észrevételek, problémák megoldásához, no meg mások okulására.
Kívülről: A szkóp külsején található matricákból ítélve élete nagy részét valószínűleg az amerikai légierő teszt részlegén töltötte, feltehetőleg szakszerűen gondját viselték, akitől vettem azt mondta, hogy a munkahelyéről selejtezték le ezt a szkópot és az utolsó pillanatig használták (így ahogy van). Az előlapja szép, a háza nem különösebben, csavarok alig voltak benne, több helyen rosszul illeszkedik a fedél.
Belülről: Nagyon tiszta, javítások nyomai nem nagyon látszódnak, érdekes, hogy egyáltalán nem tűnik bonyolult felépítésűnek, az EMG 1568/2-m egy alkatrész temető ehhez képest, persze az ördög a részletekben van, a HP-ban ahol valami speciális funkciót kell csinálni odatettek egy HP feliratos ic-t és kész, az EMG-ben meg majdnem minden diszkréten van megoldva. A panelok összevissza állnak belül, eddig még nem találtam egyértelmű azonosítót a panelokon, amiből lehet(ne) következtetni a funkciójukra, ehhez majd kell egy kis idő mire mindent felderítek. Meglepően kis méretű hálózati trafója van, de ami még meglepőbb elég kevés lehet a fogyasztása is. Az EMG szkóp háza fél óra használat után kb. 40°C meleg lesz mindenhol úgy, hogy nincs rárakva semmi, ez meg alig langyosodik pedig nincs is tele szellőzővel.
Működés: Az első dolog ami feltűnt, hogy a képcső fókusza nem a legjobb, még pont jó, de az EMG-nek sokkal élesebb a "képe", nem tudom, hogy ez a sok használat miatt van, vagy sosem volt jobb, a fényerő minden esetre rendben van. Itt jegyzem meg az érdekes "scale ilum." megoldást miszerint a képcsőben egy plusz szabályozható fűtőszál van, ami fókuszálatlan elektronokkal teríti be a fénypor réteget így felvilágítva belülről az egészet, nem mondom, hogy nem működik jól, de mivel azonos színnel világít, mint a sugár így kicsit furcsán néz ki.
Az eddig tapasztalt problémák (fontossági sorrendben):
-Y irányban ugrál a vonal, bizonytalan időközönként, változó sebességgel, változó mértékben.
-A horizontális üzemmód kapcsolók bizonytalanok, nem mindig indul el (főleg a main) <-> ISOSTAT kapcsolók!
-"Main intens" üzemmódban nincs extra kivilágítás/kioltás, a két időalap nem megkülönböztethető, mixed és dly'd üzemmódok mennek.
-A kalibrátor kimeneten csak zaj jön ki.
-"A" bemenet vernier állítója nem működik.
Tiszteletem a Tanyalakóknak!
A Tanya adatbázisában, van három ilyen nevű rajz, melyeknek közös jellemzője, hogy szilícium tranyókkal van felépítve, a vége 2N3055, valamint egy csomó BC vegyesen.
VISZONT a halom aljáról előkerült, kettő TR9162, mely kőkeményen germánium tranyós, A vége 4db.ASZ1016, jó néhány OC1075-1074-1077, valamint a panel közepén terpeszkedik, egy ASZ1018.
Ezen masina rajzát, esetleg gépkönyvét keresem.
Válaszaitokat előre is köszönve, ízelítőül néhány képpel, maradok tisztelettel:
exGelkás