Szép napot!
1 üzemképtelen, hiányos 4080-02-300 névre hallgató kombi hűtő vezérlő panelt hoztak javításra.Máshol már kűzdöttek vele.Lengyel, bolgár, ukrán oldalakon találtam segítséget a panel talpra állításához.Természetesen még a 93c86 mem ic is hibás volt.Orosz oldalon találtam 1 software-t, de nem megfelelő.Lenne-e valakinek hozzávaló tartalom?
A segítséget előre is köszönöm.
Üdv!

Üdv!
Szívok ezzel a géppel Ariston AQXL109EU.
A színes ruha program nem indul, egyből a videón látott hibakódot adja.
Az ikonok felváltva villognak, igazából nem találtam rá hibakódot.
A gép amúgy mindent végig csinál ezen az egy programon kívül.
Vízvétel mosás, fűtés, ürítés, centrifugálás.
A mágnes szelepek is lepróbálva elsőre ez volt gyanús.
A kábelezés még nem lett végig mérve külön.
A panel átkondizva.
Szelepvezérlésbe a kettő között nem látok szintén semmi különbséget, szakadást, zárlatot.
Szóval ez mi a lószerszám lehet?
A kód kibogozása is hasznos lenne, de azt sem találtam még az SM lelőhelyén sem.
Várok mindenféle építő ötletet, ez feladta leckét.
És persze pont ezzel szeretnek mosni,(még a programválasztó kapcsoló kikopása is gyanús) de addig nem akartam belemászni, amíg a kód ki nincs bogozva.
Felraktam, az egyszerűsített szerviz útmutatót is de, videón látottakhoz nem tudom értelmezni..
Felváltva az áztatás, majd az öblítés ikon villognak a második után a szivattyú ikont is villantja egyszer.
Majd folytatja felváltva, aztán az öblítés ikont a 4 ik után 2 szer villantja, majd ismét felváltva villog.
Itt resetelni sem lehet, csak a kikapcsoló gombbal.
A fűtés hőfok ledekből az első 3 világít.
"A fűtoegysegek nem vesznek fel teljesitmenyt." Fo7 ?
A többinél megy a fűtés.
De a villogtatás az áztatás öblítés folyamat jelzőnél mit akar közölni?
elwo
Videót majd feltornázom ha sikerűl..
Sziasztok!
Szerintem lényeges,hogy a sünitől rendelt ARCADIA panel kiöntve érkezett.ARISTON-ARM-XXL105 kezelőlap "Nem indul."hibával érkezett.A kezelőlap szerintem jó.Ekkor a kijárószerelő kivette az ARCADIA panelt.Az átnézés során kiderült,hogy a szénpor bele rakódott.A 400V-os kondinál a töbrétegű panel széle kiégett.Zárlat képződött.+Az induktivításnál kráter keletkezett a NYÁK-ban.Nem javítható.A rendeléshez az adattáblán levő számokat kellett megadni.2 munkanap alatt leszállították.Fölprogramozva.Az új panel egy zöld kiöntő anyaggal ki volt öntve.A Táp öcsipanelje is.Kivétel a uP öcsipanelje.Ezt már reménytelen javítani,ha elromlik.Üdv Jano
Hi!
Tudnátok segíteni? Keresnék ehhez a géphez hibakód táblázatot.
https://www.grx.hu/shop/haztartasi-nagygepek/mosogatogep/ariston-lv-62-wh-reszlegesen-beepitheto-mosogatogep
Mosogatás közben megáll és bal oldalt a négy mosogatási fázist jelző ledböl a két első gyorsan villog...
Mi lehet ez?
Köszi