Ariston ATD104EX Típ:2001-10G
A mosógépem meghibásodott, F-12 hibakód ( Főpanel és a kijelző nem kommunikál).
Sajnos újra elromlott a mosógépünk. De most nagyon úgy fest a dolog hogy az IC (HD6433642RB95P LVB V2.22) purcant ki. Oszcilloszkóppal vizsgálva semmilyen jelváltozást sem lehet mérni a lábain.
Lehet-e ilyen IC-t beszerezni? Vagy más panellal helyettesíteni?
Segítségeteket kérem, a lehetséges javítási megoldásokra. "Esetleg vegyek új mosógépet, mert ez menthetetlen?" :D
Köszönöm.
Sziasztok,
a fenti - már nem fiatal - készülék azt csinálja, hogy mosás indítás előtt a beállított hőmérséklet magától össze-vissza ugrál, mintha a gombot nyomogatnám. Mosás alatt is ugyanez a jelenség, de ekkor már nem állítódik el - tiltva van ez a kezelőszerv - 3 gyors csipogással jelez ilyenkor. Vagyis mosás indítás előtt kicsit lutri, hogy valóban a kívánt hőmérséklettel indul el a program, mosás közben pedig rengetegek csipog véletlenszerűen.
A kezelő panelt kivettem, átnéztem, a kérdéses mikrokapcsoló biztosan nem kontakt hibás, lenyomáskor határozott kattanás után zár. A forrasztások szépek nagyító alatt is, a kirikus alkatrészeket megmértem, átforrasztottam, rendben vannak. A program tárcsát kontakt sprével és alkohollal megtísztítottam, kifogástalan aranyozott felület.
Nagyon úgy néz ki, hogy nem mechanikai jellegű a hiba, hanem inkább elektronikus. Egyszerű konstrukció, van rajta egy MCU, kapcsolók, ledek, elég sok passzív elem, de semmi kirívó. Kb. egy éve kezdte ezt a random csipogást, az elején nagyon ritkán és ahogy halad az idő, egyre gyakoribb a jelenség. Az, hogy még start előtt elugrik a hőfok, 2-3 hete jött elő. A programok egyébként rendben lemennek, más probléma nincs vele, F-es hibakód soha nem jelenik meg.
Külföldi fórumokon rengeteg "három gyors csipogás" jellegű panasz van, de semmi konkrétum, azt gondolom ez valami típushiba lehet, ami a korral jön elő. Esetleg valaki találkozott már ilyennel, van valami ötlete ?
A panel felirata: 15002472-03 / EDT154-10
Ilyen panel
Köszönöm,
imedve
Guest és asdf-jklé ne szóljon hozzá.
2020.05.06.9:58 Ne szóljon hozzá guriga !
Sziasztok !
A panel "sufni tuningon átesett."
A TRIAC tiszta , hogy milyen típusú .
Az elégett ellenállások , R201 , R197, és R199 , milyen ellenállás értékűek ? Fotót mellékelek .
Ennek a panelnek a javításához kérem a segítségeteket !
Előre is köszönöm .
"0"R az ellenállások értéke.
Köszönöm candris!
Mindenkinek köszönöm aki segített.