Sziasztok!
Hoztak hozzám egy a fenti típusú masinát azzal hogy hamar lemerül az akkumulátora.Valóban nem bírja 10 percnél tovább közepes hangerőnél. Töltés után 14,4 voltot mérek az aku sarkain terhelés nélkül. Ha valakinek van rajz eme gyönyörűséges magyar termékről kérem segítsen ki vele mert nem tudom eldönteni, hogy a töltő vagy az aku rossz.
Üdv. Jenő
Sziasztok! Nehéz probléma előtt állok , (ha valaki tud jobb címet írjon!)
Egy lényegesen jobb cím: Audison SRX-1 D oszt. erősítő egyik optómeghajtója nem kap tápfeszültséget.
Esetleg ki is javíthatod! A helye pedig az erősítők között lenne!
Csatolmányban van az említett problémám.
Van 2x75V om . PWM bemenettel kell hajtani .
A proméma az hogy a fet drivert két opto hajtja fél hídba .(csatolmányba)
A -HVDC oldalárol az alsó optocsatolónak megvan a VCC je ezzel nincs gond.
A fölsőnél a Vee a helyén van egy 4.7Ohmos ellenállással sorbakötve (nincs a rajzon) de a tápja egyáltalán nem található.
Ez az alapja egy Audison SRX-1d nek (D-osztály)
HCPL-3180 az aoptocsatolóm , a meghajtó ic ami megoldja a hajtást egy LM319 .
Az lenne a feladat , mivel nem találom 4 nap óta azt a tápot csak -0.12V van , az összes smd-t átnéztem , de nem.
Fotót tudok készíteni az erősítőröl .
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kiegészítem!
Felraktam az adott panelt , korábban már volt róla szó.
A vezérlő panel lábkiosztása ha az optos oldalt nézzük lent van az egyes
1 -HDVC
2 nem tudni (Erröl írok még)
3 bemenet PWM már
4 Alsó optó kiement
5 -HDVC összekötve az 1 el
6 +táp (erröl írok még)
7 Fölső optó táp +
8 fölső optó kimenet
9 fölső optó negatív ami sorba van kötve egy 4.7Ohmos ellenállással a kimenetre(még a folytó tekercs előtt)
10 NC
-Az a kérdés , hogy a bemeneti részen eléggé érdekes dolgot fedeztem fel. az egy tranzisztor lábaival kapcsolatos és ez most megakaszt. Ha az LM219 es ic-s képet nézzük akkor a tranzisztor bal fölső lába a bemenetre (3) , a jobb fölső (2) itt nincs semmi feszültség a gnd-hez képest , a maradék lába az ic bemenetére ezzel nem is lenne gond , amikor nem volt benn a tranyó a bemenetet egy kondival leválasztva pwm jelet bekötve jól működött , az egyik optó kapta a jelet a másik is. Most hogy bekerült egy tranyó , szép négyszög helyett (5. kép) az 6. képen látható jel van, ezáltal az optok sem vezérelnek.
- +táp , ez az alsó optó tápja -HDVC hez képest. Egy zeneres megoldással egy tranyó hajtja , de mivel smd volt sem felirat csak zárlatos zener volt. Mekkorát tegyek be ? Az opto rajza szerint 10-20 v között jól érzi magát , a két 10uf 25v os kondi meg meghatározza a maxot . Most 15V on van , Vcc-2 V elvileg a kiement ilyenkor.
Mivel ilyen ronda a jel nem kapcsolgat az alsó fet rendesen , a felső opto csak 3.6v ot kap és a kimenet a folytó tekercs után a 7. képen látható , persze a freki látható csak hiányzik a másik fet a produkcióba.
A lesatírozott tranyón 4E felirat látható semmi más. Sajna az eredeti eltört egy smd lista szerint akár pnp tranyó is lehet , raktam bele egy BTA56 ot sot 23 ba.
üdv: keresem ennek a böhöm toronynak a rajzát.
A rádió rész működik, a CD részt helyrepofoztam(lineáris motorral működik),
de a magnó része nem megy.
Bálint
Üdv!
A címben említett erősítőm egyik csatornája nagyon alacson jelszintnél elkezd torzítani. Ilyenkor a végfokot meghajtó műveleti erősítő kimenete az egekbe szökik. A végtranzisztorok mégsem követik ezt. A tápfeszültségeket megvizsgáltam. Egyik alkatrészen sem látható fizikai hiba vagy égésnyom. Kis jelszintnél tökéletes jelet ad az erősítő.
Ha valaki nálam jobban ismerik az ilyen és hozzá hasonló "H" osztályú erősítőket, illetve bármi ötlete van azt megköszönöm!
Az erősítő rajza megtalálható ezen az oldalon.