Sziasztok!
Behringer MX-3282-A keverőhöz szeretnék egy tápegység csatlakozó bekötési rajzot.
Ha lenne valakinek egy fényképe ezzel kapcsolatban, az nagy segítség lenne.
Azt szeretném megtudni, hogy egyes tüskéken (PIN), mekkora feszültség és áramerősség jön ki a csatlakozón.
Esetleg van valakinek tápegység kapcsolási rajza ehhez a keverőhöz.
Ez egy XLR-7 PIN csatlakozó hüvely.
Esetleg, ha van valakinek egy komplett tápegysége ehhez a keverőhöz reális áron, az is érdekelne.
Előre is köszönöm a segítséget!
Sziasztok!
Először is szeretnék elnézést kérni azoktól, akik segíteni próbáltak egy másik témában.(Képcső,lehet-e még javítani) Sajnálom hogy elmaradt a pontosítás, és a kiegészítés,de egy szomorú esemény miatt nem volt sem kedvem sem időm folytatni a témát.Még egyszer bocsi!
Most viszont ismét szeretnék tőletek segítséget kérni!
Egy Sony AT-DS70 típusú erősítőt hoztak hozzam hogy nézzem meg mert nem szól de a bemenetet jelzi.Valóban a gép bekapcsolásakor a kezelőlapi bemenet választó kapcsolók és a kijelző rendben működött, de egy árva brumm nem sok, de annyi sem jött ki a végfokból.A nyákot kiemelve láttam a táp pufferek fel vannak lazulva.Újra forrasztottam majd ismét beindítottam.A védelmi relé meghúzott (előtte az sem ment)de a bemenet választó már nem működik. Ha megnyomom bármelyik gombot a kontroll LED világít majd elhalványodik , de nem marad úgy. a bemenetek szintén halottak.Semmit nem zártam rövidre ,vagy szakítottam meg,csak a kondikat forrasztottam vissza.A végfokot (STK 4152II) kiszedtem de nem változott semmi.A bemenet választó IC (LC7818) tápjai rendben vannak.Rajz és egyéb dokumentáció híján ennyi ami tudok róla.
Ha valakinek van valami ötlete szívesen fogadom.
Üdv belfi
Sziasztok!
Sok-sok évvel ezelőtt egy csere ügylet keretében hozzájutottam egy leharcolt állapotú AK706a jelű keverő-előerősítőhöz. Az rögtön látszódott, hogy nem lesz belőle múzeumi darab, ezért a második életét basszusgitár előerősítőként képzeltem el neki -saját célra.
Ennek előerősítőnek a koncepciója azért érdekes, mert pont olyan a felépítése, mint egy "rendes" nagy csöves erősítőnek, csak ez éppen pici: trafós kimenet, ellenütemű vég stb.
Némileg átalakítottam a készüléket az eredetihez képest (azért itt szögezném le, hogy olyan változtatást nem végeztem rajta, amit ne lehetne bármikor visszacsinálni, pl nem fúrtam lyukakat a vázba, még csak át se festettem, és minden "leeső" eredeti alkatrészét félretettem):
- E1, E2, E3 csöveket eltávolítottam.
- Egy "nagy jelű" bemenet van, E4 pozícióban EF86-ot eltávolítottam és helyette egy fél 6N2P van bekötve (39k anód ellenállással). E5 helyére 6N2P-EV került (fűtés átalakítással a NYÁK-on).
- Az eredeti hangszínszabályzót egy általam már korábban is használt -amerikai- kapcsolásra cseréltem.
- Mivel az általános erősítés még így is túl nagy volt, ezért az összes katód hidegítő kondenzátort kivettem, R32-t kb. kétszeresre növeltem.
- Beépítettem egy IC-s fejhallgató erősítőt, ami sztereo vonal bemenettel is rendelkezik, ehhez hozzákeverhető a gitár felerősített jele.
Sokáig használtam így, de nem volt tökéletes, zajos és brummos is volt.
Elhatároztam, hogy a lehető legtöbbet szeretném ebből most kihozni.
A zajosság nagy részét az eredeti REMIX NRK szén tömb ellenállások fém rétegre cserélése lekaszálta.
A brummon a fejhallgató erősítő földelésének átvariálásával kis mértékben tudtam javítani, de úgy tűnik, hogy a legnagyobb rész a (többé-kevésbé) eredeti csöves kapcsolásból jön.
A táp puffer kondenzátorok még eredetiek (1967-ből), látszólag köszönik szépen jól vannak, mérve a hullámosság nem nagy az A ponton: max 1Vpp volt, de biztos, ami biztos alapon az eredeti kondenzátorral párhuzamosan kötöttem egy 220uF-os új kondenzátort is, szubjektíve egy picit javult a helyzet a fejhallgató kimeneten.
A brumm a tesztek alapján földelési problémára vezethető vissza, mert az anód feszültség AC részét lekapcsolva a brumm azonnal megszűnik, csak így nem lehet sokáig használni... :)
Ami még érdekes, hogy a zaj forrását próbáltam a csöves fokozatok szerint is szétválasztani:
- E4 eltávolítása nem befolyásolja a brummot.
- E5 eltávolítása jelentősen befolyásolja a brummot.
- E6 eltávolítása jelentősen befolyásolja a brummot.
E6 (ECC82) cső még eredeti(?) volt a készülékben, az anódon levő pici lyukakon benézve lehetett látni, hogy a rács körül (szép) kékes derengés van, gondoltam ideje kicserélni, ami valóban javított a brummon.
E4-E5 csöveket viszont én újként raktam bele és max pár 100 üzemóra lehetett bennük, a csere itt nem változtatott. De az kiderült, hogy a jelenlegi (javított) felállásban E4 és E6 brummot nem "termel", azt az E5 fokozat hozza be.
A gépben van földelési csillagpont, de a csövek pl NYÁK lemezen vannak, a legtöbb vezeték kábelkorbácsban van és viszonylag kevés színt használtak ezért a pontos földelési sémát nem könnyű visszafejteni.
Amit próbáltam még, hogy E5 katód ellenállásait nem a NYÁK föld pontjára kötöttem, hanem a csillag pontra, de ez inkább csak rontott a helyzeten.
Természetesen próbáltam a fűtést is labortápról (független, DC) helyettesíteni, de ez sem változtatott semmin érdemben.
Kezdek kifogyni az ötletekből, hogy mit érdemes (illetve hogyan) kipróbálni?
Minden segítő tanácsot szívesen fogadok.
Hi,
i'm new, from Italy, sorry but i do not know hungarian :-)
i found on your site the Sony XR-C650RDS service manual, but it is not complete.
Your manual missing the pages from 31 to 48 with the electronic diagram
do you have a complete diagram, i do not found it on internet
Thanks