Üdv mindenkinek!
Tárgybeli erősítő hálózati trafójában megszakadt a hőbizti. Tulaj tök hangerőn használta még el nem hallgatott.
Ez a trafó csak horror áron beszerezhető. A biztosíték meg úgy van beépítve, hogy nem lehet egyszerű módon javítást eszközölni, mert az alsó tekercsen helyezkedik el, nem hozzáférhető módon. Van valakinek tapasztalata, hogy hogyan lehetne a legegyszerűbben javítani?
Üdv, Elbandi.
Sziasztok ! Egy MP3 / MP4 lejátszóban található ez az 5 lábú alkatrész valami feszültség növelő lehet mert van mellette egy induktivitás és egy dióda , ha valaki találkozott vele van neki ilyen érdekelne !
Üdv!
A képen látható sztereo equalisert kaptam egy cimborámtól. Magyar gyártmány, a nyolcvanas évekből. Mivel két oldalas, furatgalvános, ónozott nyákja van, elég valószínű, hogy nem holmi kisipari tákolásról van szó, de nem tudom, hogy pontosan minek a mije is ez?
7db TL084 van rajta, és az összes jelölés mindössze egy "PCB23" felirat.
Nagyra értékelném, ha valaki meg tudná mondani, hol keressem a kapcsirajzát, mert sajnos jópár Siemens kocka le van róla bontva, én meg, ha nem muszáj, inkább nem fejteném vissza az egészet csak azért, hogy kiszámolgathassam, hová, milyen kondi való.

Sziasztok!
Soha életemben nem terveztem magamtól hangfrekvenciás erősítőt, de már néhány cikk/könyv megfordult a kezemben ami ezekkel foglalkozott. Azt tudom, hogy milyen megfontolásokkal alakítják ki a különböző fokozatokat az erősítőkben, ám a leírásokban mindig a végére hagyják a teljesítmény fokozatot és állandóan elsikkad az emitter ellenállások kérdése, sose láttam magyarázatot, hogy az adott erősítőben miért pont akkora az emitter ellenállás értéke (a teljesítményt értem). Én szerencsés tulajdonosának mondhatom magam egy (azaz két) ilyen hangfal-erősítőnek (http://elektrotanya.com/grundig_aktiv-box_40_50_sm.pdf/download.html) ebben pl. egyáltalán nincsenek is emitter ellenállások mégsem tapasztaltam, hogy bármi gond lenne a hangjával. Tehát miért jó az erősítőben az emitter ellenállás egyáltalán, azt leszámítva, hogy zárlat védelemnek használják a rajta eső feszültséget.