Üdvözlet!
A beko 12.1 sasszi -ban található tápegység trafó után érdeklődöm,nincs -e valakinek elfekvőben? Típússzáma:SMT 9601 05 ez az a piros színű féleségű trafó amelyik előszeretettel leég ezekben a típusokban..Vagy esetleg ,hogy hol tudok szerezni újat bele és milyen árban...siniben nem létezik már:(
üdv.Sparco
Üdv Mesterek !
A LTA320AP06 kijelző (t-conjának) lvds lábkiosztására volna szükségem...Csak az AP05-ét találtam.Ha valaki tudja, kérem küldje el nekem.
Köszönöm
Sziasztok!
Amikor idehozták olyan problémája volt,hogy a kép néha teljesen összeugrott vagy nem is volt eltérítés!Ezt a hibát sikerült orvosoljam,a sorvégfok vezérlés betápjába van egy R815 ami repedt volt és néha teljesen megszakadt!Jó is lett a tv,elvitték!
Ez úgy látszik visszajáró vendég mivel egy hétre rá megint hozták!A képernyő alsó részén kb 7-8 cm fekete sáv jelent meg!
A függ.amplitúdót lehet szépen állítani de max-on is kicsi a képméret.Trimert kicseréltem.
A függ fokozatba már átnéztem mindent kondikat félvezetőket és minden jó.
Feszültségek rendbe,kivéve a 17,5V-ot.Stb-ba megvan,bekapcsoláskor leesik 16.2V-ra az R815 22ohm után pedig 12V körül lesz.Ez mennyire normális?
Köszi!
Üdv. Miki
Tisztelt Kollégák!
A fenti készülék sorvégtranzisztor hibával került hozzám, BU508D-t cseréltem bontottra, ezzel ment egy darabig. A G2-t kicsit lejjebb kellett venni, mert visszafutási csíkok voltak, a fókuszon is állítottam, bár ekkor a tápfeszültség rendben volt (145V), 110 fokos A66ECY13X38 cső van benne.
Az egyik bekapcsolásnál zárlatba ment ismét a sorvégtranzisztor. A tápot terhelve egy 60W-os izzóval jó az érték, terheletlenül viszont pár másodperc alatt felkúszik 185V-ra. A TDA4605-3 körül az elkókat néztem, C407, C410 cserélve, ugyanazt csinálja. Normális-e így ez a táp, illetve hol érdemes még keresni a hiba okát?
Tisztelettel:
Horváth József