Jó estét mindenkinek. Azt szeretném megkérdezni hogyan lehet függőlegesen mozgatni az OSD -t ha már szervizmenüből maximálisan állítva van és nem ment eleget. Nekem kb. még kellene menjen lefele 30 mm -t.
Üdv urak!
Már egy jó ideje félre volt téve, most hogy van időm újra elővettem. Hibája hogy a kép sűrű vízszintes csíkokba van tördelve. Rámérve a sorfrekvenciára 21.5 Khz volt. Elsőnek a sormeghajtás elkóinak mérésével, majd inkább cseréjével kezdtem. Kicseréltem a két sortáp kondit is, és az NN5198 (videoproci) H Vcc tápszűrő kondiját is. A tápfeszültségeket szkóppal is megnéztem mind meg van szűrve. Cseréltem a 4.43 Mhz-es kvarcnál lévő 10 pF-s kondit, és a 3.58 Mhz-es kvarcnál a 22 pF-es kondit, és magát a 3.58 Mhz-s kvarcot. A videojel kijövetelénél (36-os láb) mértem a T107-es tranzisztort ez is jó. A videoproc. 39-es sorszinkron bemeneti lábán a 10 nF-ot is cseréltem. Az AFC 1-es lábon ellenőriztem a két kondit és az ellenállást. A sorfreki változatlan volt ezután is. 21.5 Khz. Most hogy elővettem, gondoltam még megpróbálkozok egy eeprom tartalom cserével. Az új tartalommal most azt csinálja hogy elinduláskor a sorfrekvencia 18.3 KHz, majd kb. fél perc után sípoló hangot hallatva, lecsökken 12 KHZ-re. Néhány mp után beáll a 15.7 Khz. Szkóppal mértem a sorszinkront és a videojelet. A sorszinkron és a videojel is "megvan" (nem úgy néz ki amilyennek a rajz szerint lenni kéne), amíg nem jó a sorfreki. Érdekes módon amikor beáll a 15.7 Khz, megszűnik a sorszinkron, és a videojel is. Az IC H-OUT lábát kiszigetelve ugyanez a helyzet, ezen is ugyanígy változik a frekvencia, először 18.3 Khz, fél perc múlva leesik 12-re, majd beáll a 15.7 Khz.
Kezek a videoprocira gyanakodni de sajnos nem kapható.
Bocsánat, a hosszú, és kicsit zavaros leírásért, de maga a hiba is az.
Valakinek ötlet?
Köszönöm előre is!
Üdv mindenkinek!
A címben szereplő táp baja, hogy üresben megvan a 12 V, a gépre kötve megszűnik. Az eredeti hibája a CS19, és a CS20 elkók voltak. Van egy ugyanilyen tápom, összehasonlítva a kettőt, minden alkatrész stimmel fesz alatt a kondicseréltben más feszeket mérek. A rajz szerint QS15 tranzisztor környékén van eltérés. A tranzisztor elvileg 2X jelölésű PMBT4401 smd.A tranzisztort cseréltem. A jól működőn nem lehet leolvasni a jelölést. A tranyó b-e között 66 ohmot mérek oda-vissza dióda állásaban, és ellenállás mérésben. a rosszban normális tranzisztort mérek. A jóból kivettem az RS10 ellenállást (10K), úgy is 66 ohmot mértem. Fesz alatt a jónál a Collektoron mérek 3,4V-ot, a rossznál 12,5V-ot. A többi fesz mindkettőnél egyforma. Szerintem a tranyó a gond, de mi lehet, talán más típus? Megcsináltam, amit már meg kellett volna korábban, a jó tápból átraktam a rosszba a QS15 "tranyót" és láss csodát, jó lett. Most már csak az a kérdés, mi a bánat lehet a QS15. A tranzisztorvizsgáló nem ismeri fel, igez ez csak egy atmega8-al megy.
Tisztelt Kollégák!
A fenti készülék sorvégtranzisztor hibával került hozzám, BU508D-t cseréltem bontottra, ezzel ment egy darabig. A G2-t kicsit lejjebb kellett venni, mert visszafutási csíkok voltak, a fókuszon is állítottam, bár ekkor a tápfeszültség rendben volt (145V), 110 fokos A66ECY13X38 cső van benne.
Az egyik bekapcsolásnál zárlatba ment ismét a sorvégtranzisztor. A tápot terhelve egy 60W-os izzóval jó az érték, terheletlenül viszont pár másodperc alatt felkúszik 185V-ra. A TDA4605-3 körül az elkókat néztem, C407, C410 cserélve, ugyanazt csinálja. Normális-e így ez a táp, illetve hol érdemes még keresni a hiba okát?
Tisztelettel:
Horváth József