Sziasztok. Kissé gondban vagyok. Adott ez a szörnyike. Zeusz járt benne. Tápban 2 dupla shottky zárlatos ami még nem is lenne olyan nagy gond. Viszont a táp IC felrobbanva, felirat így elszállva. SMD 6 kivezetés (1-1111-1) ilyan formában.
Tápon ez áll: XST-194-1
main boardon: XZT190R-3
Volna valakinek valami rajzszerűsége hozzá? Köszi előre is.
Sziasztok!
Bekapcsolva hullámzik a kép széle, de még az alakok körvonala is olyan, de egy negyed óra múlva már javul a helyzet, mert akkor már a két szélén lehet látni egy kis hullámot. Sorvégben keressem a gondot, vagy a meghajtásban. Még nem szedtem szét a gépet, de kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy mi okozhat ilyen hibát?
Sziasztok!
Amikor idehozták olyan problémája volt,hogy a kép néha teljesen összeugrott vagy nem is volt eltérítés!Ezt a hibát sikerült orvosoljam,a sorvégfok vezérlés betápjába van egy R815 ami repedt volt és néha teljesen megszakadt!Jó is lett a tv,elvitték!
Ez úgy látszik visszajáró vendég mivel egy hétre rá megint hozták!A képernyő alsó részén kb 7-8 cm fekete sáv jelent meg!
A függ.amplitúdót lehet szépen állítani de max-on is kicsi a képméret.Trimert kicseréltem.
A függ fokozatba már átnéztem mindent kondikat félvezetőket és minden jó.
Feszültségek rendbe,kivéve a 17,5V-ot.Stb-ba megvan,bekapcsoláskor leesik 16.2V-ra az R815 22ohm után pedig 12V körül lesz.Ez mennyire normális?
Köszi!
Üdv. Miki
Sziasztok!
Egy ilyenre volna kereslet kompletten!
Köszönöm!
Üdv:
Pityesz