Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni.
Van egy Phocus PDP 42 PPS-1 tipusú plazma tv-m,mellyel annyi a probléma,hogy a tápegységben az optocsatolót,a graetzet hazavágta.
Ezen alkatrészeket kicseréltem,a tv szépen beindult,működött 1 óráig,óriási melegedést nem tapasztaltam nála,mígnem 1 óra múlva tönkretette ugyan ezen anyagokat.
Volna valakinek tippje,vagy volt már hasonló esete hasonló tv-vel,hogy melyik irányba induljak,mi lehet az ami időszakosan elvágja ezeket az anyagokat benne?
Segítségeteket előre is köszönöm!
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."
Sziasztok
Ennek a tv-nek megnott a tap feszultsege,tap kijavitva,proci zarlatos;TDA9563H/N1/3 volt benne,TDA9563H/N1/4-et tettem bele,a sajat memoriaja tonkrement,uj lett megirva,de kene meg egy kis geometriai korigalas,nem tudok bemenni a sz ervisz menube.
A MENU 9301 MENU 8500 , MENU 7592-probaltam.
Kerem a segitsegeteket,elore is koszonom!
Üdv mindenkinek!
A címben szereplő régi kis 55-ös Beko csodát bütykölöm. Standby OK (Usys=127V). Indítást követően Usys=147V, 13V is megvan, és 1-2 másodperc után halk sercegés, és letilt a védelem. A sorvégfokozatban a BCL vonalon lévő C563 (100nF_100V) kondi egyik oldala el volt égve. Csere után szinte ugyanez maradt a helyzet, annyi különbséggel, hogy nem áll le a készülék, viszont a BCL vonalon lévő R562 (10K) mindig elfüstöl. Trafó lenne vagy valami más?
Ami felől még visszaigazolást kérnék, hogy jó itt a 147V-os sortáp? (a 12.8 doksija szerint a 21" csőhöz 117V tartozna, a sortáp kondijai 160V-osak)
Üdv!
fridiszerviz
Üdvözletem mindenkinek!
A fent említett TV "inverter hibával" került hozzám.Bekapcsolás után 1-2 mp. múlva lekapcsolt a háttérvilágítás.Az inverter panelon a feteket és a transzformátorokat is hibátlannak találtam.Még az általatok javasolt szkóp feltétet is megépítettem.A jelalakok egyformák voltak
mind a hat csőnél.Mivel ekkor még nem volt használható ESR mérőm az összes elektrolit kondenzátort kicseréltem a segéd tápoknál,külső tápban.Rendbe is jött a világítás.Boldogan összeraktam.Bekapcs,és az arcomra fagyott a mosoly.Nos a kép az negatívra sikeredett.Észre vettem,hogy az előzőekben a készülékben járt szerelő összeszereléskor becsípte az LVDS szalagot.
Egyik Fórumtársunktól vásároltam egy szalagkábelt.Csere,bekapcs ugyanaz.Ekkor vettem észre,hogy a készülék tetején levő gombokra nem reagál.A távirányítóval a menün elérem,állítani is tudom,viszont a csatorna választásnál mindig az egyesre ugrik vissza. AV-ról is negatív a kép.
A video processzor/VPC 3230D/ kvarcát cseréltem,mert nem működött,de semmi változás.A DC szintek a stabilizátorokon megvannak.Most jut eszembe,amikor először kipróbáltam hangot sem hallottam!
Köszönöm a türelmeteket!Ha van valami ötletetek ne kíméljetek!
Üdv:Sándor