Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

BEKO WB6110 XE

WASHING-MACHINE - SERVICE MANUAL
Type: (RAR)
Size
2.2 MB
Page
---
Category
WASHING-MACHINE
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar beko manual?
Document preview [1st page]
No preview item


No preview item for this file.

Possible causes:
  • No preview picture generated yet.
  • It is not a pdf file.
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    BEKO WB-6110 WB6110 XE WB 6110
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant WASHING-MACHINE forum topics:
Samsung RSA1ZTSL hűtőszekrény motorhűtő ventilátor bekötése
Sziasztok! Samsung RSA1ZTSL hűtőszekrény motorhűtő ventilátor bekötésével kapcsolatba kérném a segítségeteket. Előtte egy kis előélet, hátha nem is csak ez a hiba: Előző tulaj elmondása szerint olyat csinál a hűtő, hogy lehűt és utána nem kapcsol be újra a motor. Hazahoztam, próba. Egész nap nem tudtam mellette állni, így azt írom amiket ránézéskor tapasztaltam. Bedugtam, minden megjelenik a kijelzőn amit ki tud jelezni, aztán mutatja oldalanként az jelenlegi hőmérsékletet, gyors be tudom állítani a kívánt -25fokot mondjuk a fagyasztó oldalra, aztán pár másodperc után minden eltűnik és csak egy szegmens villog (videó), viszont a motor elindul és el is kezd hűteni a gép. Pár óra múlva ránéztem, kb -15fokon volt de nem ment a motor, kijelző ugyan így villogott. Kihúztam, bedugtam kijelzőn megjelentek a rendes kiírások, és következő ránézéskor -25fokon volt. Utána kihúztam, másnap reggel dugtam be újra. Megint csak az az egy szegmens villogott. Mivel az első bekapcsolás után csak -15fokig hűtött le a gép, arra gondoltam hogy valami melegedés hatására tilt le a motor. Levettem a gép hátulját és van egy venti a motor mellett, de nem ment, pedig a motor eléggé forró volt, kézzel is csak kis ideig tudtam megérinteni. A venti csatlakozója a hűtőtest aljába csatlakozik, azt akartam kihúzni, de akkor már látszott hogy azt valaki babrálta mert az aljzatával együtt jött ki a csatlakozó, az aljzatra csatlakozó 3 vezeték pedig bent volt szakadva, és ráadásul más a vezetékek színkiosztása is. "Szerencsémre" azokat a vezetékeket kijjebb nem lehetett húzni, de DVM-el annyira betudtam érni az aljzat lyukjába hogy "kifütyizzem" hogy hova csatlakozik az a 3 szál az elektronikán. Ezt a 3 vezetékvéget kellene összepározni. A ventin (12V-os) van piros-fekete-citromsárga. Az elektronikából pedig jön ki citromsárga-fekete-szürke. A gépen van egy kapcs. rajz, ami nekem nem egyértelmű, ezért kérem a ti segítségeteket. A venti a piros(+), fekete (GND) variációval működik külön tápról, az említett kapcs rajzon viszont a szürke van GND-nek, fekete FG jelöléssel, a citromsárgára meg egy triak kapcsol -12V -ot (nem mértem csak az elektronikán vagy az a csatlakozó aminek a 2-es lába a citroms. az 1-esre meg oda van írva a -12V és egy triakkal van összekötve.)Érdekes, mert a kapcs. rajzon meg +12V van írva az 1-es lábhoz. Próbálgatni nem szeretnék, nehogy nagyobb baj legyen, ezért kérem inkább a tanácsotokat. https://drive.google.com/file/d/0B6jLsVo1jOwnV182WUpFSkpSZVU/view?usp=sharing Remélem érthető a regényem. :) Köszönöm a segítő szándékotokat. Üdv.: G.
Beko WMB 50811F mosógép Ajtózár, és triak tönkrement a gép nem indul
Üdv! A nevezett berendezés a címben említett hibával érkezett. Mindkét alkatrész cserélve lett. A gondok akkor keletkeznek mikor az ajtót becsukom. Az ajtó lezár, de az összes triak munkaellenállása melegedni, füstölni kezd. Periférikus elemeket rendben találom, fűtőbetét cserélve lett, mivel mérni nem tudom. Proci halt meg? Köszönöm a figyelmet!
Cata Thalassa TC3V 900 GLASS/A páraelszívó motor bekötéséhez segítség ( kép utólag csatolva ) / megoldva, kuka
Tisztelt kollégák! Fent nevezett páraelszívó motorjának a bekötésében kérnék segítséget, így kaptam és szeretném munkára fogni ha van rá mód. Sajnos "barátunk" nem segít a témában. Tisztelettel Osika
Candy Trio 401S sütő fűtőszál bekötési kérdés
Sziasztok!

Édesapám egy Candy Trio 401S készüléket szerel éppen. A sütő résznek az alsó fűtőszála egy kombinált szál, amely 2 körből áll. Ez még nem is lenne probléma, viszont a 2 kör különböző áramerősséget és feszültséget is igényel! Ez fel is van tüntetve magán a fűtőszálon. Mellékelve küldeném a képeket + még egy leírást is, melyek segítségével részletesen bemutatjuk a helyzetet.

A kérdés csak az lenne, hogy honnan kapja az áramot a középső, 98V / 450W egység? Sajnos nem tudunk rájönni, és ez azért probléma, mert egy korábbi fűtőszál a túláram miatt sajnos elromlott, ezt a mostanit, amely újonnan lett rendelve, mindenképpen szeretnénk szakszerűen bekötni. Van ehhez a típushoz rajz, vagy bármilyen egyéb segítség a bekötéshez? Foglalkozott esetleg valaki ezzel a készülékkel? Sajnos a szerviz sem tudott érdemleges választ adni.

(A fényképen ugyan 375W / 75V szerepel a középsőnek, ez egy korábban rendelt fűtőszál, ami szinte új volt, de elromlott. A most megrendelt fűtőszál közepe 98V és 450W, ahogy a rajzon is jelezve van. Már be van szerelve, de még nincs bekötve.)

Nagyon köszönjük a tippeket előre is!
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce